Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

<< | <> | >>

Belenor
19.11.2006 18:30
Zatinka úplně přesně bez chyby :-)

Je to vlastně obdoba toho, jak na některých webech jest vyžadováno opsati text z obrázku. Toto řešení pomocí sčítání bylo jednodušší na naprogramování :-) A abych se přiznal - není to z mé hlavy, ale viděl jsem tento nápad na jiném webu. Doufám, že to bude fungovat (nebo budeme muset přitvrdit a násobit, dělit :-) Sice jsme měli spamový filtr, ale nevím, jestli občas nezahodil nějakou neškodnou zprávu, tak jsem to takto předělal :-)
jana
19.11.2006 10:23
Aha.Díky za vysvětlení.Napadlo mě úplně něco jiného jako vysvětlení.To je chytré.

Zatinka
19.11.2006 08:39
Ta matematika tam je pro to, aby se zamezilo spamům, respektive robotům, kteří automaticky rozesílají a zachlcují knihy návštěv nesmysly a mnohdy i odkazy na zavirované stránky. Tím že tam musíš něco doplnit ručně, by se to mělo trochu omezit (když tak mě Bele oprav). No a je jasné, že když jsi registrovaný uživatel a jsi přihlášena svým heslem, tak už nemusíš tento postup prodělávat, jelikož se od tebe nějaké spamy neočekávají.
jana
19.11.2006 07:37
Nechápu,co tam znamená ta matematika.???A proč mi po zaregistrování zmizela????

Naposledy upraveno: 19.11.2006 07:39, jana


Belenor
17.11.2006 18:49
Udělal jsem úpravu návštěvní knihy (přesněji - celou jsem ji překopal), takže případné podivnosti a chyby bych prosil hlásit :-)

Zatinka
06.11.2006 16:28
Jo, a to počítadlo dole počítá návštěvníky celkově za den, týden, měsíc a rok, nemá to nic společného s diskuzí.

Zatinka
06.11.2006 13:15
Já bych neřekla, že to postrádá smysl. Je fakt, že spousta lidí se zaregistruje a pak nic, ale já třeba navštěvuji více diskuzních fór, konkrétně když to zaměřím na fórum Georga z winnetou4.de, tak ten ho má perfektně udělané - je tam takový malý přehled registrovaných lidí, kde se můžeš dočíst jaké má koníčky, kdy má narozeniny atd. Na druhou stranu je fakt, že nás tam je asi tak 20, a všichni jsme pravidelní přispěvatelé, takže tam to smysl má a je super vědět, s kým vlastně komunikuješ. U nás by to byl asi čistě jen přehled uživatelů, neboť je nás daleko víc, ale nemyslím, že by to dalo Belovi zas tak moc práce, aby nastavil ten seznam, vidˇBele :-)

Druhá věc - do knihy návštěv se není potřeba registrovat - o tu nejde. Jde o to, aby byl přehled lidí, kteří jsou ve fóru. Třeba se zaregistrovali už dávno, teď se pomalu rozkoukávají a přidají se do diskuze třeba až za měsíc.
jana
06.11.2006 12:53
Ztráta času.Plno lidí je v knize návštěv a nezaregistrujou se,někdo se třeba zaregistruje,napíše názor a pak už se neozve.Postrádá to smysl a navíc je tu počítadlo dole,které je plně dostačující.Dělej jak myslíš.

Belenor
06.11.2006 08:06
Tak pro přehled, abychom věděli, kdo tu vlastně všechno je zaregistrovaný.
jana
04.11.2006 18:04
Na co by to bylo dobré ?????????

Belenor
04.11.2006 15:19
No, ten seznam možná jo :-)
SirPesZ
04.11.2006 09:53
A třeba jen malýho indiánka?
Mno dobře, no... Ale co třeba seznam uživatelů?:-)

Belenor
27.10.2006 10:14
Haha! A máš to, SPZ! :-) Díky, Jano.
jana
27.10.2006 08:55
To ja zas ne.Snížilo by to tyto skvělé stránky na úroveň pouťové atrakce.
SirPesZ
27.10.2006 08:37
Já bych tady uvítal miniaturního Vinetoua a Old Shatterhanda, který by pobíhli po stránkách v nepravidelných intervalech a vystřelovali do monitoru díry.
jana
26.10.2006 19:01
S tím si nelámejte hlavy.Mě se něco takového stalo poprvé a tak mě to trošku zaskočilo.

Belenor
26.10.2006 14:24
Bohužel musím přiznat, že si nejsem zcela jist, jak přesně to automatické odhlašování funguje :-) Delší věci doporučuju psát někde jinde - třeba v poznámkovém bloku - a pak výsledek zkopírovat přes schránku.

Zatinka
26.10.2006 13:21
Výhodné to je použít třeba pokud jsi na úvodní straně diskuze (tam jak jsou všechna témata), a když se chceš třeba podívat jestli tam někdo něco nepřipsal pár minut po tvém příspěvku, tak zmáčkneš Aktualizovat, a pokud tam někdo něco připsal, hned se ti ukáže hvězdička u příslušného tématu. Zkrátka - to tlačítko nahraje příslušnou načtenou stránku do aktuální podoby. Samozřejmě to nemusíš dělat pořád, když se pohybuješ neustále v diskuzi a něco si prohlížíš, to se ti ti stránky aktualizují automaticky, ale spíš jak jsem psala, když máš třeba nějakou stránku spuštěnou delší dobu nebo i několik hodin apod. a nic na ni neděláš (jsi třeba ve vaně atd :-), tak abys viděla jestli se tam něco nezměnilo, tak ji aktualizuješ. Doufám, že mi rozumíš :-)
jana
26.10.2006 13:04
Aha,vidím to na liště.Díky za radu.Do dnes jsem nevěděla na co to tam je.Když jsem chodila do školy,tak ještě byly počítače hudbou budoucnosti, takže jsem SKORO takový samouk.

Zatinka
26.10.2006 12:51
No, ono to tak je skoro všude, kde se přihlašuješ pod nějakým heslem, že se po určité době z bezpečnostních důvodů provede automatické odhlášení.

Rada: když jsi např v diskuzi (ale i na jiných stránkách a na jiných webech), a nejsi delší dobu aktivní (tzn. nevkládáš třeba nějaké příspěvky nebo si neprohlížíš pomocí odkazů jiné stránky webu, prostě když máš určitou stránku načtenou třeba 15 minut ale nic na ní neděláš), doporučuji předem, než začneš něco psát, zmáčknout tlačítko v horní liště prohlížeče Aktualizovat (v Mozille je to tlačítko se 2 modrými šipkami, v IE se dvěma zelenými šipkami - podobným znaku recyklace :-)) Tím se ti nejen aktualizuje stránka, kterou právě prohlížíš (mohly tam mezitím přibýt nějaké informace apod.), ale konkrétně např. v naší diskuzi i zjistíš jestli jsi nadále ještě připojená či nikoliv. Takže pak nemusíš psát příspěvek 2x, protože se jednoduše mrkneš jestli jsi přihlášená a pokud ne, přihlásíš se znova a můžeš začít psát.
<< | <> | >>