Mayovky na Internetu

Kniha návštěv

Kniha návštěv si dlouhodobě drží přednost před diskuzním fórem, ale k poptávce či nabídce sběratelských materiálů využívejte, prosím, výhradně Diskuzního fóra, kategorie Antikvariát a bazar. Prosíme, zdržte se reklamy. Pokud tu chcete něco propagovat a má to vazbu na mayovky, tak nás kontaktujte na adrese majerco@seznam.cz, můžeme se domluvit.

Jméno:
Zpráva:
5 + 7 =
 
1 2 3 4 5 ... 195
Zeta (26.07.2017 22:02)
Honza: Na to v koutku duše čekám taky! :)) A vždycky jsem naštvaná na Old Shatterhanda, jak se s prominutím jako totální greenhorn vztyčí, aby varoval rotu vojáků, že ně ně budou střílet. Jsou to vojáci, bože můj! Jedou do boje, tak asi počítají s tím, že se na ně bude střílet, ty pitomče!!! :-D:-D:-D

Jinak německé autorky fanfikcí řeší dost často Vinnetouovu smrt (smrt podle knih, pochopitelně) docela zajímavým způsobem - že OS sám udělá to, co V ve filmu, a tudíž na hoře Hancock se on sám postaví do rány, protože si V proroctví pamatuje :)
pavlina (26.07.2017 17:23)
To mě nenapadlo hledat reflexní prvky, ale pozorném zkoumání jsem také jeden našla když Vinnetou vylézal z vody aby zneškodnil nočního strážce tábora v Posledním výstřelu, tak nášivky byli také pěkně vydět Ale jak tady již někdo psal, vzniklo to asi tím kdy filmová scéna byla osvětlena kameramy.
Honza. (26.07.2017 00:04)
Já zas čekal, vždycky čekám, že to dopadne jinak. Ale pořád to končí stejně :-)
Zeta (25.07.2017 20:13)
:-D :-D No, děkuju pěkně, od téhle chvíle scéna, kdy odvážejí Vinnetouovo tělo a OS sedí sám na koni, už nikdy nebude jako dřív :-D :-D Ty reflexní vesty si najdu (a rovnou spočítám ty údery :D :D)

Jeej, Manitouova bota II. by vůbec nebyl špatný nápad :-)

Naprosto rozumím, jsou scény, kdy se prostě nejde odtrhnout od obrazovky napětím (např. bitva o Roswell). Stejně tak se prostě vždycky spokojeně usmívám od ucha k uchu, když se ve V3 rozezní OS Henryovka a následně jeho filmová melodie, a Vinnetou je po dlouhé honičce zachráněn :)
bílý bratr (25.07.2017 19:57)
Všimla jsem si toho až včera (zřejmě poblázněná současností, tj. povinost nosit v noci oblečení s reflexními prvky), bylo to ve 2 scénách - na konci jak odvážejí Vin.do západu slunce a v jedné scéně za šera, kdy osvětlení "placu" při natáčení vykouzlilo indiánům skoro reflexní vesty :-D :-D :-D
Docela dobrý nápad, až budou chtít natočit "Manitouovu botu II. :-)

Ano, taky se občas přistihnu, že přestávám dýchat, i když vím, jak to dopadne :-D
Zeta (25.07.2017 18:46)
Bílý bratr: :-D To jsem si nevšimla :-D V jaké je to scéně?

Já si vždycky říkám, že příště až uvidím Poslední výstřel, tak si schválně spočítám, kolik ran pěstí tady OS rozdá, protože mi přijde, že nepřátele likviduje snad v každé druhé scéně (samozřejmě jsem na to zas zapomněla, jak jinak :-). Vůbec je tenhle díl hodně akční, při honičce na Vinnetoua, jak ujíždí na koni a posléze utíká do skal, jsem se i teď přistihla, že mu napjatě držím palce, přestože jsem film viděla snad padesátkrát.:-))
bílý bratr (24.07.2017 22:24)
Všimli si moji rudí bratři, jak měli dneska indiáni reflexní prvky? :-D
ralf (17.07.2017 23:22)
War drums - pokladám za dobrý film, Lex podal slušný výkon, je to pre neho netypická úloha, ale zhostil sa jej dobre. ( Na rozdiel niektorých scén vo "winnetouovkách", napr. nájdenie noža na začiatku Pokladu alebo vyjadrenie svojej ľútosti nad stratou Ribanny Winnetouovi v tábore Assiniboins práve v dnešnom W2). Opasok - pracka je iná - možno sa poškodila a bolo ju potrebné vymeniť, to je len domnienka, ostatné sa mi zdá rovnaké.
Zeta (16.07.2017 13:41)
Ralf: To jsou zajímavé informace, nikdy by mě nenapadlo, že se kostýmy takhle střídaly - zvlášť když filmy měly různé režiséry a štáby. Nebo byly kostýmy vlastnictvím herců, případně nějakého studia v Chorvatsku, které s Němci točilo pravidelně? No bude zajímavé se na kostýmy soustředit a všímat si jich, až se budu zítra koukat na Rudého gentlemana :))

Ještě mě zaujal jeden detail, když jsme u kostýmů - podle CSFD patřil OS opasek, který nosí, přímo Barkerovi, dokonce ho použil i v jiném filmu (https://www.csfd.cz/film/5690-valecne-bubny/zajimavosti/?type=film). Válečné bubny jsem si před časem stáhla a upřímně mi ten pásek stejný nepřipadá, je mnohem tmavší a jsou na něm modré detaily, ale třeba ho později kostyméři mayovek upravili? Nevíte někdo víc? (OT - Lex Barker v roli náčelníka Apačů a s černou parukou je slušná bizarnost, kterou jsem hodnou chvíli rozdýchávala, ale film za shlédnutí stojí, minimálně jako kuriozita, na ulozto je k mání v originálním znění :D :D :D)
ralf (16.07.2017 10:38)
Winnetou a trojuholníky na nohaviciach: Brice používal kostýmy a časti kostýmov z predchádzajúcich filmov, tak napríklad vo Winnetou -Červený gentleman použil na podplávanie sifónu nohavice z filmu Old Shatterhand, ktoré nielenže sú inak otočené, ale majú aj iné vyhotovenie - trojuholník je celý tmavomodrý - je to vidieť aj keď si podáva ruku s Merillom v jaskyni, a je to vidieť aj na známej výveskovej fotografii. Alebo si všimnite jeho kostým, keď sa vyzlieka z preoblečenia za Mexičana vo filme Old Firehand - tam je použitá horná časť kostýmu z Winnetou 3 bez rukávov, ale zato s dierkou po guľke ledabolo prelepenej... Takýchto využití starých kostýmov bolo viacero, preto sa potom trojuholníky otáčajú, mení sa aj ozdobný trojuholník pod bradou Winnetoua, najlepšie je to vidieť, keď použije vzor s W2 a Medzi supmi, kde boli použité biele korálky namiesto tmavomodrých... Tvorcovia asi nepredpokladali, že bude množstvo ľudí, ktorí filmy uvidia aj povedzme 50 krát a objavia aj to, čo malo zostať skryté...veľmi podobné premeny sa dejú aj s kostýmami iných hercov.
Kačka (13.07.2017 10:55)
http://www.radiodixie.cz/clanek/sedm-statecnych-mytu-o-divokem-zapade-jak-to-mozna-bylo-doopravdy
Zeta (13.07.2017 09:34)
:D Tam to kostymérům vůbec s kalhotami nějak nešlo, tuším že i Vinnetou je má při plavání do jeskyně nějak obráceně :D

A taky jsem si v pondělí všimla, že jak vede OS Nšo-Či za ruku přes vodopád a jdou rybařit, tak si OS nese svůj pásek přehozený přes rameno :))
bílý bratr (13.07.2017 07:57)
Chyby jsem nikdy nehledala, až od té doby, kdy o nich vím :-D :-D :-D. A protože jak film běží, vybavují se mě některé a "dávám na ně pozor" - opravdu tam jsou :-D.
OS vyhrnuté x shrnuté rukávy, obutý x neobutý v kánoi, ztracený x nasazený klobouček, Nšo-či během pár vteřin několikrát čelenku s trojúhelníčky nahoře x dole... no úžasné!
V pondělí si pohlídám mistrini převleků Ribannu a její neposedné kalhoty :-P
Zeta (11.07.2017 18:47)
A samozřejmě klasika, že všichni z lokomotivy vyskáčou, ale lokomotiva dál vesele houká :)) A že by OS těžko převracel kánoe plnou vody. Tady jsem našla seznamy chyb a nelogičností, většina je notoricky známá, ale třeba toho, že se při závodu na kánoích mění pádlo, které drží Inču-Čuna, nebo že má Vinnetou při osvobozování ze zajetí náhrdelník s drápem pokaždé jinak, toho jsem si nikdy nevšimla :)

A stejně jsou ty chyby prostě roztomilé a na kvalitě filmu nijak neubírají :))

https://www.kfilmu.net/film/vinnetou/chyby/
https://www.fdb.cz/film/vinnetou-winnetou-i/chyby/22529
old jarda (11.07.2017 16:35)
To mi spíše vadilo, že koleje k Saloonu byly nataženy již při prvních záběrech Roswelu, kdy se vůbec nevědělo, že se tam nějaká lokomotiva bude vůbec pouštět.
Zeta (11.07.2017 12:17)
Tak kdo jste se včera díval? :) Musím se přiznat, že se mi vždycky moc líbil OS v té světle modré košili, ale pod dojmem knížek jsem se tentokrát musela skoro smát, když se takhle oblečený plíží vysvobodit Vinnetoua ze zajetí u Kiowů - v knihách se kolikrát plížící se člověk prozradí i odleskem očí, a ve filmech mu dali košili, která září na dvacet metrů :D :D A když jsme u té košile, tak mi moc není jasné, proč by v Roswellu z OS někdo svlékl jenom kabát a košili mu nechal, ta přece při ošetřování rány na krku musela taky překážet...a vůbec, jak mohla Nšo-Či po tak relativně dlouhé době na místě bitvy ten jeho kabát najít - to neměl někdo během odklízení trosek a mrtvol nic jiného na práci, než opatrovat zakrvácený kus hadru? :D :D

Ale právě pro všechny tyhle chybičky je ten film zkrátka perfektní a můžu se na něj dívat znova a znova, jakmile se rozezní ta známá melodie a na scénu vstoupí OS na koni v čele karavany vozů, tak se začnu spokojeně usmívat od ucha k uchu :)) Příští pondělí koukám určitě zase ;-)
pavlina (07.07.2017 16:02)
Ahoj Ralf, když tak koukni na nabítku co je zde na webu. A nebo mi napíš na mail.
ralf (07.07.2017 00:01)
Mňa to veľmi zaujíma, pretože som sa niekoľkokrát pokúšal dopátrať sa, čo sa s týmto hercom neskôr stalo, ale sa mi to nepodarilo. Neviete náhodou aj ďalšie podrobnosti? Okrem toho ponúkam aj spoločnosť na výpravy do Chorvátska - poznám celkom dobre celú strednú Dalmáciu, chýba mi tam ozaj len niekoľko menších lokalít. Na dokreslenie - V lokalite Suho Polje, Vinalič, Peručsko Jezero som napočítal spolu 22 lokalít natáčania - videl som zatiaľ 14, je tam stále čo hľadať... Sever Chorvátska mi však stále chýba, takže sa ozvite!!
citrron (06.07.2017 12:53)
Nevím jestli to bude někoho zajímat ale dohledal jsem že představitel velkého vlka z pokladu na Stříbrném jezeře Jozo Kovacevič žil v letech (1931-2013)
Zeta (06.07.2017 10:35)
Taky jsem si pustila v pondělí Poklad (a každé pondělí si pustím i další příslušnou mayovku, co budou v televizi dávat, i když jsem je od Vánoc viděla všechny aspoň třikrát :))) Do Chorvatska se letos nechystám, ale moc se těším, že ti, co pojedou, se podělí o fotky (doufám ;-). Se čtením je to trošku horší, přece jenom je u nás krátké léto, takže radši sedím u opravdového ohně a procházím se opravdovými loukami a lesy venku, než o tom číst v knihách :) Ale příběhy Vinnetoua a Old Shatterhanda si na dovolenou samozřejmě do kufru přibalím!
1 2 3 4 5 ... 195od 1. 9. 2005