Mayovky na Internetu

Kniha návštěv

Kniha návštěv si dlouhodobě drží přednost před diskusním fórem, ale k poptávce či nabídce sběratelských materiálů využívejte, prosím, výhradně diskusního fóra, kategorie Antikvariát a bazar. Prosíme, zdržte se reklamy. Pokud tu chcete něco propagovat a má to vazbu na mayovky, tak nás kontaktujte.

Jméno:
Zpráva:
10 + 6 =
 
1 2 3 4 5 ... 211
Unkas. (09.07.2018 14:51)
Nazdár, Káti! Uvažuju všeobecně, konkrétně se nechci nikoho osobně dotknout, technika je dobrá, ale.. Já "čumím" radši po holkách - na co oni čuměj do mobilů nevím. A to mám doma dobrou "skvó"... A jsem obklopen krásnou, takřka panenskou přírodou, hodně raků v potoce - a na louce či nivě spousta srnek, daňků, káňat, zajíců, lišek, ježků - a to bych mohl jmenovat a jmenovat.. Už chyběj akorát bizoni - ale ty jsou na nedalekém Monínci. Fakt je, že když jsem v Praze na fotbale, metru, tramvaji aj. - tak všichni čuměj do mobilů. Neskutečné.
Kačka (08.07.2018 09:08)
Po holkách? Co ty víš, na co v těch mobilech čuměj :)
Unkas. (08.07.2018 08:23)
Nejsem negativista, jsem poslední z Mohykánů, který č t e č k u zahodil do řeky Mohawk. S Corou neusínám, ale s Andulou... Čtečku jsem mněl na zkoušku - děkuji Zandy2.., Andulu mám nafurt. Vy, zahlceni dobovými výdobytkama, mějte kvalitní display jak chcete a neustále doň čumte: v kině, divadle, na fotbale, v metru, tramvaji - furt čumíte do mobilů a podobně, anebo máte sluchátka zastrčené v pr.., pardón uších... Hnusná doba čumilů! Chlapi už nejsou chlapi, a mladé holky, pchá! Ale radši čumím po holkách, než do mobilú, Zandy2018... Chválabou, jsem ale na stránkách mayovských, sem se nepatří ani takhle uvažovat či psát, pachdóón...
Zeta (07.07.2018 21:48)
Na Ulozto je (nebo aspoň bylo) filmů s Lexem Barkerem poměrně dost, většina dokonce v originálním znění. Kvalita je různá, třeba The Deerslayer a The Battles of Chief Pontiac jsem v moc dobre kvalite nenasla, a pritom zrovna tyhle dva bych hodne doporucila.
Pavol Stancel (07.07.2018 15:09)
Opravujem: Všechny čluny na vodu
Pavol Stancel (07.07.2018 15:08)
na Ulož to je možné stiahnuť film s Barkerom Všechny lode na vodu
Belenor (05.07.2018 17:25)
No, moje prehistorická čtečka skutečně při překreslování stránky poblikává :-)
A díky, Zandy, že se snažíš o osvětu. Obojí, jak knihy, tak čtečky, mají něco do sebe a tím bych toto téma opustil a šel očichávat knihy :-) Teď naposledy jsem očichával těch asi osm vydání Syna lovce medvědů, co mám, a nejkrásněji voní Návrat! :-)
Ingdža (05.07.2018 15:37)
Zdravím všechny milovníky mayovek z Postojny! Je to tu krásné, obrovské a o Vinnetouovi ani zmínka... :/
Zandy1 (05.07.2018 10:55)
Čtečku jsem na tomto fóru zmínil jen proto, abych se podělil o pozitiva, která to obnáší a třeba tak i inspiroval někoho, kdo o čtečce uvažuje, ale zatím váhá. Je zajímavé, že na můj příspěvek zatím reagují jen negativisti, podle jejichž reakcí navíc usuzuji, že o čtečkách nevědí vůbec nic, ale přesto je šmahem odsoudí. Srovnávat totiž čtečku s tabletem je naprostý nesmysl (jedná se o dvě naprosto odlišné technologie), stejně jako psát o "blikajícím cosi".
Takže aby byla informace z mé strany úplná, tak uvedu toto:
Kvalitní čtečky jsou osazeny E-Ink displejem. Díky nízké náročnosti těchto displejů na spotřebu, vydrží čtečky na jedno nabití desítky hodin čtení, vykreslení textu na displeji a celkově vzhled se blíží papíru, takže čtení na čtečkách elektronických knih je přirozené a příjemné.
Elektronické knihy jsou většinou provedeny shodně s publikací, tedy i s obrázky. Je třeba si ale uvědomit, že čtečka je určena ke čtení, tudíž prohlížení obrázků na nich není nic moc.
Je samozřejmé, že kdo chce knihy "očuchávat" nebo si hlavně prohlížet obrázky, tak pro toho čtečka rozhodně určena není :-)
Jinak Unkasi, až půjdeš se svojí Corou spát, ulehnete na haldu jeleních kůží a ty si před spaním nebudeš číst jen ze strachu, aby Cora zase nenadávala, že nemůže spát kvůli rozsvícené petrolejce, šustění stránek či mlaskání při olizování prstu, pak bys třeba čtečku vzal na milost i ty :-)
Šedý vlk (04.07.2018 19:46)
Nic jiného, než souhlasit nelze - a co obrázky, naši Mistři Burian a Krum. Pro mne velice důležitá věc, která mne také k četbě přitáhla - ty musejí být jen na papíře a ne na nějakém "blikajícím" cosi /jestli tedy na čtečce nějaké vůbec bývají/. Ale možná také, že nějaké to výtvarno již v současnosti není pro mnohé tak důležité, jako bývalo pro nás - doba se skutečně mění.
Unkas. (04.07.2018 14:39)
O tom žádná, Kačko. Když píšu o elektr.knihách, tak jasně že je občas používám. Nejdu do lesa a nečupnu do jeskyně, že jo. Ale vůně (nejen) pravých knih, to je něco neskutečného! A dívat se na svazky, jak jsou krásně v knihovně (jinak zdravím tě, Mescalero!) - reálný svět. R eálná vůně. Ano, informačně jo. Ale Maye bych tabletem nelouskal. Nic není jak bývávalo! I když mám nejnovější televizi, rád se podívám na VHS, pouštím si rovněž CD, DVD... Snažím se trocha kráčet s dobou, a přitom občas přešlapuju na místě, v bývalých stopách...
Kačka (04.07.2018 14:10)
Elektronické knihy mají výhodu, že se snáze fulltextově prohledávají :) Ne, že by to člověk u Maye dělal často, ale občas se to hodí. Víte, takové to "kde jen tohle May napsal?"
Unkas. (04.07.2018 09:55)
Pokrok, bohužel (někdy) zastavit opravdu nejde.. Někdy je to na škodu, Zandy1.. Nemožno paušalizovat, ale dneska doba přespříliš informací, někdy fantasmagorických a zbytečných, nahrává a utužuje někoho takového jako je např. Mescalero a já - o to víc tíhneme ke kvalitě a vůni pomíjející. Někdy je míň více, a už vůbec nepodsvícovat hnusný display (pozor, používám nový mobil, foťák i tablet, ale s mííróóu… Beztak se to řítí do satanovy řiti... Kolik civilizací už vymřelo, a jakých! Nás to taky čeká, ale do té doby... Vážím si kvality civilizací dob pomíjejících. Zandy1, oponuj. My též oponujeme. V klidu. Tyto stránky jsou věnovány hlavně "posvátným" mayovkám. Občas reagujeme na sebe, a to je dobře. Hlavně zakopat válečnícké sekyry. My starší jsme přeci jen trošku konzervatívnější, ale o tom by se dalo furth a furth psát... A známe se takto námatkově písemně, přitom fyzická realita a lepší poznání by bylo o něčem jiném... Ciao!
Zandy1 (04.07.2018 09:24)
Budu trošku oponovat. Nikdo přece netvrdí, že má čtečka nahradit klasickou knihu. Jsem sběratelem knih a moje knihovna obsahuje několik set svazků. A čtečka knih je úžasným doplňkem této záliby. Vždyť už to, že má člověk v tak malém zařízení několik tisíc knih je prostě úžasné. Takže nakonec nejsem jen sběratelem knih, ale jsem i sběratelem knih elektronických, na jejichž vzniku se i aktivně podílím. A musím říct, že až teď si čtenářskou zálibu užívám opravdu naplno.
Rozhodně nechci někomu něco vnucovat, ale myslím, že je dost lidí jako jsem byl já, kteří čtečku budou zatracovat a proto se vlastně o něco ochuzují. A víme všichni, že pokrok zastavit nelze. Tož asi tak :-)
mescalero (03.07.2018 16:14)
Belenor: také kupuji CD, nějaké MPtrojky či kýho čerta nemám a nechci. A když jdu do přírody či někam, nemusím s sebou vláčet knihovnu, pár hodin či dní vydržím bez knihÿ, hudby atp. Jedině, co potřebuji z civilizace, a na to si opravdu potrpím, je nějaké solidní sociální zařízení. Ve svém věku už nechci konat velkou potřebu někde v křoví nebo na nějaké hromadné latríně. Neberu ani plastové WC, po pár hodinách používání je to hrůza jen pro otrlé.
mescalero (03.07.2018 16:07)
Pro sběratele knih je čtečka na dvě věci: na hovno a na nic, pardon, ale muselo to ze mě ven. Nic proti gustu, vyhovuje-li to někomu, prosím. Mám tisíce knih a stále mi přibývají další. Je to jedna z mojich vášní a radostí. Čtečka mi nikdy nemůže nahradit chvíle, kdy se probírám starými "původkami" mayovek, verneovek, knih E. Salgariho, L. Motty, starými cestopisy, rytírnami atp.
Jsem člověk staré umírající doby a už se měnit nebudu. Howgh!
Válka bez skalpů - poprve jsem ji četl ve svých 14 letech, tj. v r. 1981. Co je pro mě nejzajímavější - J. Moravec měl velice dobré informace o válkách s Komanči, neboť správně uvádí jako konečný rok 1877, zatímco ve všech knihách literatury faktu, které u nás vyšly, se jako definitivní rok komančské kapitulace uvádí r. 1875, kdy se vzdal Quanah Parker (který ovšem v té době neměl takový význam, jaký se mu dnes přisuzuje, v r. 1875 to byl jen tuctový náčelník asi 80-členné tlupy, do čela kmene se prodral díky své inteligenci až mnohem později, v rezervačních letech). V r. 1876-77 proběhla válka (spíše série menších potyček) mezi lovci bizoních kůží a tlupou quahadijského náčelníka Tu-ucumaha, Černého koně. Do bojů se pak zapojila i armáda. Tenhle pozdní komančský vzdor pomíjí často i americké publikace.
Zandy1 (29.06.2018 10:18)
Narazil jsem na zajímavou knihu - Jaroslav Moravec: Válka bez skalpů.
Vyprávění o poručíku Eliottovi, důstojníku Jezdectva Spojených států, je z období tzv. vyhlazovací války, kterou běloši vedli v letech 1874–1877 proti indiánům amerického Jihozápadu.
Jistě není bez zajímavostí, že v knize vystupuje postava Sama Hawkinse a Old Firehanda.
Unkas. (29.06.2018 09:08)
Je to otázka vkusu a pohody a doby... Nie každý bude ako ja, ale viazaná kniha je božská. Nie je nad ňu! Pre niekoho technika (všetko som vyskúšal!), pre niekoho romantika. My Dellawari proste čítáme a "nepodsvícujeme" display. A keď usneš, není nad to, jak se lekneš, když Ti vypadne z ruky, uff...
ralf (28.06.2018 22:19)
Belenor , hovoríš mi z duše, CD je CD, DVD je DVD!
Belenor (28.06.2018 10:49)
Při výpadku elektřiny lze s úspěchem číst s baterkou, ostatně takhle jsem za mlada četl pod peřinou Surehanda :-) Z toho, co píšeš, je opravdu praktické to s tou velikostí písma, to uznávám. Jistá výhoda je asi i v tom, že s sebou člověk na dovolenou netahá zbytečná kila navíc. Mám čtečku, pravda, prehistorickou, a určitě bylo fajn si do ní nahrát texty, které na papíře prostě nemám a mít nejspíš nebudu, ale pokud mám papírovou verzi, beru papírovou - i třeba na cestu do metra a je mi jedno, že to je svazek třeba o sedmi stech stranách, který se mi sotva vejde do batohu :-)
Ostatně podobně jsem na tom s hudbou - prostě musím mít CD :-)
1 2 3 4 5 ... 211