Mayovky na Internetu

Kniha návštěv

Kniha návštěv si dlouhodobě drží přednost před diskuzním fórem, ale k poptávce či nabídce sběratelských materiálů využívejte, prosím, výhradně Diskuzního fóra, kategorie Antikvariát a bazar. Prosíme, zdržte se reklamy. Pokud tu chcete něco propagovat a má to vazbu na mayovky, tak nás kontaktujte na adrese majerco@seznam.cz, můžeme se domluvit.

Jméno:
Zpráva:
1 + 9 =
 
1 2 3 4 5 ... 196
tomasz (18.08.2017 00:40)
No a já jsem byl dnes u paláce guvernéra. Dovolenkuju se na Čiovu a tak jsem si udělal pěší výlet do Trogiru.
ralf (17.08.2017 23:59)
Ja tiež zdravím Mescalera do novej kúpelne a hlavne záchodu... Hudba: na dovolenke v Hr som prečítal knihu o Metallice, takže teraz pozorne počúvam a porovnávam hodnotenie z knihy a moje dojmy, všetky albumy najlepšie 2x... dalo by sa zatiaľ povedať, že sa zhodujú. Puhdys bola tiež veľmi zaujímavá kapelka z NDR, žiarivý priklad, ako dokázali hudobníci "oklamať" (použil by som celkom iný výraz, ale to by šéfovia tejto stránky neboli radi) Komančov a ponúknuť hudbu veľmi dobrú a zaujímavú a podobnú žiarivým vzorom spoza železnej opony!
Ale aby som sa vrátil k našej téme, nerozumiem, prečo stále chodíte na notoricky známe miesta? Sú krásne, dajú sa vidieť viackrát, ale... Za výnimku by som pokladal Tulove Grede, tam sa dá stráviť aj týždeň a stále by bolo čo hľadať a pozerať! Veď aj menej známe miesta Suho Polje, Ruda, Trilj, v Peručskom Jezeru sa dá kúpať, hoci v lete má málo vody, Manojlovac, ... sú pekné a dá sa tam stále veľa vidieť.
Zeta (17.08.2017 16:34)
Unkas: Děkuji za přání pěkné dovolené :-D Manžela hlídat nemusím, je totiž napůl Řek a napůl Američan, 4 roky jsme spolu v Athénách žili, takže letíme tak trochu jako domů :))) Andrea Verešová bude nejspíš špulit zadek v nějakém resortu pro boháče, taková místa nemám nejmenší chuť navštívit. No a Afričani - pár čtvrtí, kde se není radno potloukat po setmění v Athénách sice je, ale tak hrozný to není. Indiány bezchybně zajistí právě Vinnetou 1, už se na čtení strašně těším, a stojí mě velké úsilí nezačít číst rovnou, a tu radost si fakt šetřit. Ale nakukuju, nakukuju ^ ^ Taktéž si krásně užij zbytek léta!

P.S: Z toho kácení soch vojáků Konfederace mi je dosti smutno, manžel je z Atlanty, a k bývalému Jihu tahle část historie zkrátka patří (třeba Stone Mountain s reliéfem generálů stojí za vidění, a z představy, že by to teď obrousili, nebo nedejbože předělali na nějaký sluníčkářský nesmysl, se mi otvírá kudla v kapse - https://en.wikipedia.org/wiki/Stone_Mountain)
Unkas. (17.08.2017 13:26)
Stará puško, som rád, že si sa ozval z kúpelne... remeselníkov kontroluj, pretože sú většinou jako trampové, lumpové - hlavně nehoupat! Ja rovnako zabŕdam do nostalgie a objavujem viac a viac kvality v tom, čím som prešiel. Puhdys sú mi blízki, mal som ich rád, dédéerákov vlasatých fúzatých, tiež som tak chodil, vraveli mi že vypadám ako pornoherec z NDR (na čo som teda hrdý..). Samozrejme, že sa mýlili - vypadám ako Mohykán... Ešte stále vlastním restaurované, černo-bílé "auto":Trabant. Jazdím občas na zrazy veteránov, do Chorvátska teda nie...Samozrejme ho mám do počtu k iným, výkonnejším.. Geronimo, čo sa týka havárie s kúpelňou, pchá. Já už zažil havárií... Kdybys" bydlel medzi kaktusmi v Novom Mexiku, nemusel by si sa plahočiť s kúpelkou... Cooperovky, to je moje mochito... Vidno, že máš dobrý vkus. Ako som spomínal, vadí mi, že vo Virginii už strhávajú sochu generála Roberta Leeho.Vadí viac, než Čapí hnízdo u nás v Benešovsku... A Zeto, hlídej v Řecku manžela, Řekyně maj velký nosy a podle nosa poznáš kosa, resp.kosici. Tak zrovna v Řecku Indiáni nejsou, zato tam bude Afričanů, ajajáj. Až tam náhodou potkáš Andreu Verešovou, jak vystrkuje prdelku (nic jiného totiž neumí), tak... no, radši nic. Ale uži si dovolenou, Řecko je nádherné.
mescalero (17.08.2017 09:49)
Unkas: taky zdravím - v poslední době museli jít Indiáni a spol. stranou, neboť jsme byli nuceni nechat předělat koupelnu, záchod a vůbec celý rozvod vody. Byl to horor, zestárl jsem za těch pár týdnů snad o rok, možná o dva. Sehnat řemeslníky je dnes téměř nemožné. A musíte po nich vše kontrolovat. Co se hudby týče, propadl jsem teď nostalgii a vrátil se k přelomu 70-80. let, kdy jsem objevil Puhdys a totálně jim propadl, začínám si doplňovat jejich diskografii (ukončenou v r. 2012, poslední koncert byl na sklonku r. 2016), koukám na staré "klipy" a koncerty s nimi, poslouchám těch pár rozhlasových pořadů (v češtině), co se dají najít na internetu. Prostě vracím se čím dál víc do mládí. Také jsem si (před tou havárií s koupelnou atd.) rozšířil sbírku plakátů, už mám komplet cooperovek, tedy mimo jiné, Apače, Služebníky ďábla ...
Unkas (17.08.2017 08:02)
Uf! Samozrejme, že to nie je s tým HRVTS tak "hrozné" (ale v niektorých veciach ma pekne v poslednej dobe ser.., s mayovkami to nemá nič čo do činenia). Kvoli pričapenej doprave v sezóne tam najradšej jazdím v júni /6/ a septembri /9/, sto- krát na Plitvice, Zrmanju a Krka. Hlavne okolie Zrmanji ma už pozná... asi tam nechám rozptýlit svoj popol... Na tvojich spomínaných miestach, Ralfe, som bol len raz, niekedy po revolúcii. No Rio Pecos je moja srdcová záležitosť. A čo sa týka v sobotu tých VŠETíC U NEVEKLOVA, tak kto nebol... no, je to ozaj pekné. Vašík Vydra si zaslúži dík za tieto už pekných pár rokov trvané akcie a lá siedma kavaléria! A čo vravíš, odbočím, na v Amerike omielanú v poslednej dobe sochu jižanského generála Lee?.. Aký máte, pánové a dámy, názor na Konfederáciu aj.? Sever proti Jihu? V mladosti som prečítal romány na túto tému, potom i fakta /mám ozaj dosť kníh/. Dlho som fandil Modrokabátnikom (SEVER) no teraz ma viac zaujímají Šedokabátníci (JIH).. No a nakonec nepríde Japonec, nýbrž - Mescalero! Zdravím Tě, stará puško, jak se máš, popíjáš mescalu a posloucháš apačský heavy-metal?.. Zdravím Ťa!
Zeta (16.08.2017 20:59)
Ralf: Zeta děkuje svému slovenskému bratru za pěkné přání, a o fotku pravděpodobně nejoblíbenější mayovky ze všech, se během odpočinku na pláži samozřejmě brzy podělí! ;)))
ralf (16.08.2017 20:15)
Ahoj Unkas! S tým Chorvátskom to zase nie je tak hrozné, naposledy som za deň absolvoval 5 miest a na štyroch sa toho dalo vidieť veľa: Bribirske Mostine, Lišanje Ostrovičke, Dubravice a Laskovica. Len v Zečeve toho už veľ nie je vidieť, vymenili železničný zvršok, zostala na mieste len jedna konzola vedľa trate a je to tam dosť zarastené. Takže 80 percentná úspešnosť!
Na víkend už mám program, ale ďakujem za informáciu.A Zete prajem príjemnú dovolenku!
Zeta (16.08.2017 10:59)
Ralf: Za pár dní s manželem letíme do Řecka za tchánem (a samozřejmě to spojíme s nějakou tou dovolenou), a v tom, kterou knížku s sebou, jsem měla od začátku jasno :D https://ibb.co/cMU8Ra Jen ať naši milovaní pokrevní bratři taky jednou vytáhnou paty z prérie, a odpočinou si u moře :)))) Na čtení se moc těším, jen z letmého nakukování mi připadá, že to je snad skoro úplně jiná kniha, než ta elektronická v pdf, co jsem četla v zimě (byť ta mě naprosto nadchla a ke čtení mayovek přivedla).
Unkas. (16.08.2017 08:31)
Ahoj, ralfe! Čo by si chcel počuť: už sa všetko povedalo...to, čo sa opakuje, je často s chybami /příliš informácií/, krásné časy odváál čáás... V HRVTS je spústa miest z natáčania mayoviek zarastených, starí skvelí herci tej doby vymierajů.. nestačím dávať sviečky: toto sledujem už i v svojom okolí.. Očuj, tento piatok v Benešove je pochod 7.-kavalérie (Custer-Vydra) a na druhý deň vo Všeticích u Neveklova Memoriál generála Custera - spústa koní a jazdcov, táhnutie krásnou krajinou, indiánska vesnička, výstrely z diel, predaj ind.suvenýrov, každým rokom parádnejšie, odporúčam!! A jako Dellawar krížený s Mohykánom zdravím Mescalera! Ahoj, lééto!..
ralf (15.08.2017 23:32)
Čo nič nepíšete, zastavil sa čas? Chodím sem ako na pivo a stále nič!?
Martin (06.08.2017 14:30)
Presne pred 55 rokmi – 6. 8. 1962 – sa začalo natáčanie filmu Poklad na Striebornom jazere.
Zatinka (04.08.2017 09:58)
Jarek: přetištěné fotopříběhy, které vycházely v 60. letech v dětských časopisech Micky Maus a Mickyvision. Kromě fotorománů tam mají být i další články o mayovkách, které ve zmíněných časopisech vyšly. http://www.karl-may.de/modules/produkt.php?nummer=B-00130.
Jarek (03.08.2017 17:36)
Ahoj, chci se zeptat Honzy nebo Zatinky, zda neví, co to bude za knihu od Michaela Petzela, která má vyjít 8. srpna : Karl-May-Filmfotoromane. Cena 99,- EUR. Díky.
bílý bratr (02.08.2017 18:08)
Když už jsme u cizích řečí :-D. Pamatuji si jednu větu z knížek (píšu ji tak jak říkám :-D, omlouvám se všem odborníkům, ale nechce se mě to teď hledat v knížkách):
"Nin-te-ken-ni-šo"
Kdopak si pamatuje a ví? :-D
Zeta (01.08.2017 17:26)
Šedý vlk: To je náhodou hezký :)) Když jsme u angličtiny, tak mě napadlo, že na Západě musel mít každý člověk přízvuk (tedy aspoň ve světě KM). Těch yankees, tedy už narozených v Americe, se zase nevyskytuje tolik, většina postav jsou přistěhovalci nebo indiáni...jeje, to by byla parádička strávit jeden večer povídáním u táborového ohně se zálesáky z různých zemí!
Šedý vlk (01.08.2017 16:33)
Co se týče angličtiny - mé mladické znalosti této řeči mi říkaly, že "oo" se čte jako "ů". Četl jsem tedy Bloody Foxe jako "Blůdy Fox. A říkám mu tak nostalgicky podnes.
bílý bratr (31.07.2017 07:46)
Konečně jsem pochopila význam slova "thunderstrom" :-D
Unkas. (31.07.2017 07:40)
Ano, pravděpodobně jsi na hraně...
Šedý vlk (30.07.2017 14:15)
Thunderstorm! Tak já jsem se vám vmísil do vašeho žertování.
1 2 3 4 5 ... 196od 1. 9. 2005