Mayovky na Internetu

Kniha návštěv

Kniha návštěv si dlouhodobě drží přednost před diskusním fórem, ale k poptávce či nabídce sběratelských materiálů využívejte, prosím, výhradně diskusního fóra, kategorie Antikvariát a bazar. Prosíme, zdržte se reklamy. Pokud tu chcete něco propagovat a má to vazbu na mayovky, tak nás kontaktujte.

Jméno:
Zpráva:
5 + 2 =
 
1 2 3 4 5 ... 209
Honza. (21.06.2018 14:58)
Článek E.E.Kische vyšel u nás v knize "Horempádem staletími". Ale je těžké ji sehnat. Mě se to tedy dosud nepovedlo.
pavlina (16.06.2018 17:07)
Ta knížka se bude také prodávat na webu nejlevnější knihy.cz
Jarek (16.06.2018 16:55)
V září vyjde v SRN kniha : Pierre-Brice-Edition ... UND ÜBER NACHT WAR ICH WINNETOU - 1960er-Jahre | Dreharbeiten der Karl-May-Filme.
Autorkou je Hella Brice.
Zandy1 (15.06.2018 10:24)
Rád bych si přečetl článek E. E. Kische "Ve wigwamu Old Shatterhanda". Poradíte někdo prosím, kde ho sehnat?
Kačka (14.06.2018 11:50)
To je dobře, že mayovky stále bodují :-)
Ingdža (14.06.2018 11:11)
Děkuji všem, kdo mi vyplnili můj dotazník. Včera jsem práci prezentovala a mayovky slavily úspěch :)
Zeta (10.06.2018 22:09)
Za mě ano, z komických postaviček jsou moji nejoblíbenější, nebojím se říct že je mám dokonce o chlup radši, než Sama Hawhense :)
Kačka (10.06.2018 21:13)
Myslím, že Dick a Pitt jsou dobří všude, kde se vyskytli - lepší než třeba Jemmy a Davy.
Zeta (10.06.2018 19:42)
Apanači: Moc mě těší, že odkaz udělal radost, poctivě jsem skoro každé kapitole dávala like, ať má autor aspoň nějakou zpětnou vazbu, načítání muselo spolknout neskutečné množství člověkohodin. Taky jsem jinak byla překvapená, o kolik bylo vydání Surehanda, které jsem četla, "ošizené", z vložených příběhů jsem si vybavila jen V Mistake canyonu, a to ještě zkrácené, pokud mě paměť neklame, tak to okrajově zmiňoval OS?

A jinak samozřejmě Dick a Pitt, ti jsou prostě úžasní, zase jsem se prohýbala smíchy, obzvlášť u příhod s básničkou a s chycením medvíděte do náručí, paráda :D :D
Apanači (10.06.2018 18:20)
Ďakujem, Zeta, za ten predošlý link na zvukové mayovky na youtube – pustila som sa do Surehanda. Neskutočne sa mi to páči, je to veľmi slušná úroveň audio-booku!
Nevyznám sa v tom, ale zdá sa mi, že je to načítané z vydania Návratu, ktorý je dosť „nekrátený“, takže som konečne pochopila, ako je to s tým tretím dielom románu. Len samotná kapitola U Matky Thickové má viac ako 5 hodín! A tie jednotlivé „krčmové“ príbehy nadobúdajú v tomto kontexte aj trošku iný zmysel, ako mali, keď som ich čítala separátne v zbierkach poviedok (najmä príbeh s Lincolnom).
A v úvode knihy sú cca 3 epizódy, ktoré sa do slovenského vydania edície STOPY ani vôbec nedostali. Tak som zase po rokoch mohla zažiť ten pocit, že čítam/počúvam neznámu mayovku, kde neviem, ako to nakoniec dopadne. Jeeej, to bolo vážne skvelé. Užívam som si to!
Ingdža (07.06.2018 20:06)
Unkas: to je pravda, ale dokud jsou lidé, kteří se zajímají, hledají a vzpomínají, mayovky nebudou mrtvými knihami... A taky dokud jsem tu já ;)

Zeta: díky za odkaz, na knížku jsem si zatím netroufala, ale tohle bych mohla zvládnout :)
Zeta (07.06.2018 16:08)
Našla jsem odkaz na kompletní načtený cyklus Ve stínu Padišáha, který se snažím přečíst už rok, ale zatím jsem zdolala jen román Pouští...Tak snad konečně se mi podaří si kompletních pět knížek přečíst "ušima". Zatím jsem u kapitoly, kdy se Kara chystá osvobodit Zenicu, ta kapitola se mi moc líbila už v knížce, tak se těším :))

http://do-ucha.cz/viewtopic.php?f=66&t=9646&p=109709#p109709
Unkas. (07.06.2018 12:02)
Ano, letí to strašně rychle... smrt Barkera mne ještě na ZDŠ-ce hodně zasáhla, nevěřil jsem tomu. Pierr se dožil předci jen dlouhého věku a v poslední době byl často v Čechách. Ale i tak... no a obě krásné děvčata, Karin a Daliah, co na to říct: Prach jsi a v prach se obrátíš.. Všechno zaroste, jako filmová místa nejenom v HRVTS. Ve vzpomínkách ale jsou, svíčky hoří.
Ingdža (06.06.2018 19:05)
Ano... Už je to 3 roky, není ani možné jak to letí...
Jirkaĺ (06.06.2018 05:23)
Dnes všichni vzpomeneme na Pierra Brice.
Unkas. (04.06.2018 12:44)
PAVLINA: Dík za soubor! Vidno, že jsi machr na porovnávání film-současnost, podobně Honza. Prý nemá čas, nemá čas - ale to HRVTS zabere spoustu času, nehledě na to, když jste pomalu na každém místě z filmování... Asi šidí manželku... když jsem se já potloukával Chorvatskem, tak pomalu všichni z rodiny se ošívali, jééžiš, opět tam, jééžiš, zase tam, nás to nebavíí... Proto jsem nebyl ani u pramene, třeba. To RALF má asi jinou manželku, když ho následovala (já myslel, že milenku, ale on to hned napravil...). A místy natáčení mayovek se v 60-tých letech potloukali i světové filmové hvězdy v amer. Džingischánovi! A že jste letos viděli i syna velkého Lexe Barkera s německou výpravou (ti jsou doslova fanatici na tyto věci), no klobouk dolů, mešúrz! Tenkrát - a dnes: všechno zarostlo! I vzpomínky...
ralf (31.05.2018 21:15)
V mojej včerajšej správe vypadlo slovo ´manželka´, to ona skoro skolabovala, ale inak je to všetko pravda. Keď už píšeš o Plitviciach, nad Veľkým vodopádom, zhruba vo vzdialenosti 1 km, je aj miesto z Pokladu..., kde sa natáčali zábery so skalou, ktorá bola samozrejme kašírovaná, miesto je veľmi zmenené - nielen vegetáciou, ale aj činnosťou domácich, podľa mňa nezmyselnou, pretože výsledkom je nič - len rozrýpaná pôda. V blízkosti sú situované aj ďalšie scény z Pokladu... a W3.
Unkas. (31.05.2018 09:19)
Díky za informácie, tam som ešte nebol a studnička je teda jasná, ako som aj predpokladal. (Štáb tam nalial pivo ... Nielen nemeckí Indiáni slintali po alkohole a Hbitý Panter určite nerobil výnimku). Ako som už písaval, na mnohých miestach som bol po revolúcii, sám a na blink. To sa nedá zreferovať, keď som tie miesta "objavoval".. Žiadni českí a slov. turisti! Dnes je iná doba, iná záplava informatiky, mrví sa to tam ako v mravenisku a k tomu tá chorvátska ekonomika (ceny..). Leta a horúčav som si v mesačnej krajina užil hlavne na Pagu a Zrmanje, kde som aj sám (!) prespával. Keby sa mi vtedy niečo stalo, tak ma už nik nevystopuje... Mám rád dobrodružstvo, ale na hrane (ako tu často písal moj priateľ Belenor..). U Plitvíc som bol mnohokrát ubytovaný zhora nad vodopádom a tam som toho prešiel snáď najviac, bez "kún". Tým nechcem povedať, že neplatím. Ale veľa možností je ako poprieť niekedy nelogické veci. Zaplávať si v čírej vode Plitvíc ako Pierr či Dorrr... bŕŕ, paráda. Proste frnk medzi jalce a basta fidli teremtete! Ralf, Pavlinka, Honza, verím, že ste si to i letos užili. Ja asi až letos v zime (!) a potom asi v lete.. Nech žije Winnetou!!! (Ani rodina Štikových na Primě ho neprekoná!..)
ralf (30.05.2018 19:30)
Studnička "Hbitého Pantera" je prírodný skalný útvar v tzv. Mesačnej krajine v blízkosti mestečka Vrlika a dedinky Ježevič pod pohorím Dinara, ktoré vidieť na záberoch aj vo viacerých filmoch. Je skoro nezmenená, vegetácia samozrejme zasiahla aj tu, ale píly fanúšikov to zase všetko napravili. Napriek tomu je tam omnoho viacej kríkov a zelene,ale je to v pohode. Prameň tam nikdy nebol, v lete je tam hotové peklo, vybral som sa tam raz v červenci a ona skoro skolabovala. Je tam len v skale prirodzená priehlbeň, kde štáb v čase natáčania nalial vodu - dá sa aj teraz. Teraz v ´květnu´ boli pomerne príjemné teploty - okolo 28 stupňov, nachádzajú sa tam aj ďalšie miesta natáčania z filmov W3 a Old Firehand - hacienda a smrť kladných aj záporných hrdinov tohoto filmu Sillersa, Mexičana (Miha Baloh) a Toma. Je to veľmi zaujímavá krajina, chodím tam rád - už som bol 3x, ešte určite pôjdem, môžeš sa pridať. Okrem toho mám súradnice tohoto miesta aj ďalších. Sú tam zaujímavé aj iné skalné skulptúry, ktoré ani "neúčinkovali" vo winnetouovkách.
Druhá otázka: podľa Brava by mal byť hrob koňa a psíka v blízkosti kameňolomu Stobreč na predmestí Splitu, ale miesto je zasypané a veľmi zmenené - je tam postavených veľa rodinných domov, takže toto neviem zodpovedať. Pýtaj sa ďalej, čo viem - odpoviem. Veľa fotiek je aj na Internete alebo Ti pošle Pavlínka.
pavlina (30.05.2018 15:35)
Unkasi pošli mi mail, a foto Studánku Hbitého Pantera ti pošlu.
1 2 3 4 5 ... 209