Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

<< | <> | >>
Kačka
12.10.2011 11:20
Myslím, že Firehand nebo Čmuchálci můžou jít řešit tak, že se uvede buď logické, nebo náhodně vybrané pořadí, a u něj poznámka (třeba v nějaké bublině), že je to zdroj té a té nekonzistence.

A určitě jen nejznámější. Každou detailní povídku nemá smysl řešit, protože v těch už tuplem nebudou odkazy na další, maximálně tak Kara ben Nemsí nezná/zná Halefa/Maru atp... Kromě toho je v kratších textech i jmenný chaos atd. a navíc tu na stránkách ani hromada ještě ani nemá stránku, přitom by bylo vhodné, aby tabulka odkazovala na jednotlivé stránky :)

Zatinka
12.10.2011 09:58
Možná by to šlo u těch nejznámějších příběhů. I když, co s tím Firehandem, jak naznačoval Honza? Jde o to, abychom pak čtenáře ještě více nemátli. A také je třeba dávat pozor na úskalí českých vydání. Já jsem možná divná, ale mě osobně nikdy nenapadlo řešit, jak knihy číst po sobě. Beru je vždy jako uzavřený děj, čtu je podle toho, jakou mám náladu. Jsem schopná večer obrečet smrt Vinnetoua a ráno navázat Synem lovce medvědů :-) Ale samozřejmě respektuju, že spoustu lidí tohle zajímá.

Asi by bylo úplně nejlepší, kdyby se pár ochotných lidí pokusilo napsat svůj vlastní seznam, ten by pak mezi sebou vzájemně porovnali a případně doplnili :-)
Kačka
12.10.2011 09:30
Myslím, že stránka, kde by to bylo zhruba seřazeno, by se udělat dala. Věci, které nelze jednoznačně dát, by byly paralelně, nejak to naznačit, ztabulkovat, určitě by nějaký základ udělat šel, a k tomu ten komentář, proč to nejde dokonale, a snad dotazy odpadnou :)

Zatinka
11.10.2011 20:49
Tyto návrhy tady padají několikrát do roka již řadu let. Bohužel to není dost dobře možné. Nejde o (ne)znalost díla, ale vodítek pro seřazení je málo. Viz Kniha návštěv několik příspěvků níže pod spamerem Lola (Lila, Lula apod.). Nicméně mohli bychom zavést alespoň nějaký FAQ, kde bychom vysvětlili, proč knihy nelze řadit, stejně tak jako filmy.

novoten
11.10.2011 20:29
Napadlo mě, jestli by se (pravděpodobně nějaký znalec, který četl knihy vícekrát) nechtěl pokusit o jakési dějově chronologické seřazení knih. Sám jsem se do mayovek nyní znovu pustil a nějakou dobu mi trvalo si seřadit, kdy číst Vinnetoua, kdy Syna lovce medvědů, kdy Old Surehanda a podobně.

Naposledy upraveno: 11.10.2011 20:29, novoten


Belenor
05.06.2011 22:40
Možná ano, tady to snad nikoho ke zhůvěřilostech v podpise lákat nebude.
Kačka
31.05.2011 17:31
Podpisy by mohly podporovat BB code, aby šlo udělat v podpisu pojmenovaný odkaz.

Belenor
04.11.2010 08:09
Díky za upozornění - asi to budu muset trochu poladit :-)
Malá huba
03.11.2010 17:11
Mám takový postřeh. Když si nechávám poslat nové heslo na e-mail, tak mně to dá do spamů. (na Seznamu)
matonkka001
16.11.2009 20:30
Možná že by nebylo špatné sem dát Apačský slovník.

( př. Apačské slovo ................ slovo v češtině )

Belenor
15.03.2009 18:58
Mno, takže web má nová střeva, zejména změny v diskuzi a v nastavení uživatelů. Ještě budu dále pracovat na novinkách, nicméně už teď bych chtěl poprosit o hlášení chyb a podivností. Naštěstí by mělo být vše díky mým kolegům rytířům Jedi celkem odladěné :-)

Zatinka
16.01.2009 20:40
Belenor na úpravě profilu již delší čas tvrdě pracuje :-) Bude možnost si doplnit i ikonu, své zájmy, oblíbené knihy a filmy a podobné informace. Jen prosíme chvilku strpení, to naprogramování chvilku potrvá :-) Díky za příspěvek.

deerslayer
16.01.2009 19:41
Navrhoval by som, aby bol profil doplnený o vek a ten by sa mohol zobrazovať v diskusných príspevkoch..nech vieme, kto akú generáciu predstavuje. Myslím, že najpočetnejší mayofili sme my, generácia 40-50 ročných, ale možno sa mýlim.

Belenor
19.11.2006 18:30
Zatinka úplně přesně bez chyby :-)

Je to vlastně obdoba toho, jak na některých webech jest vyžadováno opsati text z obrázku. Toto řešení pomocí sčítání bylo jednodušší na naprogramování :-) A abych se přiznal - není to z mé hlavy, ale viděl jsem tento nápad na jiném webu. Doufám, že to bude fungovat (nebo budeme muset přitvrdit a násobit, dělit :-) Sice jsme měli spamový filtr, ale nevím, jestli občas nezahodil nějakou neškodnou zprávu, tak jsem to takto předělal :-)
jana
19.11.2006 10:23
Aha.Díky za vysvětlení.Napadlo mě úplně něco jiného jako vysvětlení.To je chytré.

Zatinka
19.11.2006 08:39
Ta matematika tam je pro to, aby se zamezilo spamům, respektive robotům, kteří automaticky rozesílají a zachlcují knihy návštěv nesmysly a mnohdy i odkazy na zavirované stránky. Tím že tam musíš něco doplnit ručně, by se to mělo trochu omezit (když tak mě Bele oprav). No a je jasné, že když jsi registrovaný uživatel a jsi přihlášena svým heslem, tak už nemusíš tento postup prodělávat, jelikož se od tebe nějaké spamy neočekávají.
jana
19.11.2006 07:37
Nechápu,co tam znamená ta matematika.???A proč mi po zaregistrování zmizela????

Naposledy upraveno: 19.11.2006 07:39, jana


Belenor
17.11.2006 18:49
Udělal jsem úpravu návštěvní knihy (přesněji - celou jsem ji překopal), takže případné podivnosti a chyby bych prosil hlásit :-)

Zatinka
06.11.2006 16:28
Jo, a to počítadlo dole počítá návštěvníky celkově za den, týden, měsíc a rok, nemá to nic společného s diskuzí.

Zatinka
06.11.2006 13:15
Já bych neřekla, že to postrádá smysl. Je fakt, že spousta lidí se zaregistruje a pak nic, ale já třeba navštěvuji více diskuzních fór, konkrétně když to zaměřím na fórum Georga z winnetou4.de, tak ten ho má perfektně udělané - je tam takový malý přehled registrovaných lidí, kde se můžeš dočíst jaké má koníčky, kdy má narozeniny atd. Na druhou stranu je fakt, že nás tam je asi tak 20, a všichni jsme pravidelní přispěvatelé, takže tam to smysl má a je super vědět, s kým vlastně komunikuješ. U nás by to byl asi čistě jen přehled uživatelů, neboť je nás daleko víc, ale nemyslím, že by to dalo Belovi zas tak moc práce, aby nastavil ten seznam, vidˇBele :-)

Druhá věc - do knihy návštěv se není potřeba registrovat - o tu nejde. Jde o to, aby byl přehled lidí, kteří jsou ve fóru. Třeba se zaregistrovali už dávno, teď se pomalu rozkoukávají a přidají se do diskuze třeba až za měsíc.
<< | <> | >>