Mayovky na Internetu

Nakl. Návrat

Zakladatel: jumadzi

<< | < 
mescalero
18.06.2015 07:00
Jumadzi: o tom, zda má cenu vydávat mayovky, si musí rozhodnout nakladatel sám, tak to bohužel je - u nás se nikdy nedá dohromady sdostatek kupců, kteří by někomu zaručili nakladatelský úspěch či alespoň neprodělek (zkušenosti v tomto směru jsou jednoznačné, lidé se obecně nechtějí v něčem organizovat, angažovat, něco dopředu slibovat, nechtějí podporovat podnikatele, zajišťovat někomu výdělek atp.). Nějaké moralistické apod. apely lidi jen naštvou. Co mi přišlo zajímavé - současné TaM má na svých stránkách takřka u všech svých dobrodružných počinů, včetně mayovek, napsáno VYPRODÁNO (vyprodáno z pohledu vydavatele, v knihkupectvích se knihy stále ještě mohou válet a příslušný knihkupec může proklínat den, kdy si s TaM něco začal) a nevím o tom, že by se p. Moravec doprošoval nějaké odběratelské jistoty.
Co se má na mysli zmetkovou výrobu před Vánoci?
Řekl bych, že mayovky si dnes může dovolit vydat jen ten, kdo má zajištěn zisk z něčeho jiného a kdo nemusí prodat knihu hned, respektive v nějakém kratším časovém údobí. Mayovky se už nikdy nebudou prodávat jinak než v delším časovém horizontu, několikatisícový náklad třeba pět a více let. Co by pomohlo: vybraná Mayova díla by se mohla stát součástí jakési doporučené dětské či školní literatury, ten potenciál tu je, což s sebou přináší i nějaké granty a zaručené odběry knih.
Závěrem: zkuste si odpovědět sami, proč se mayovky Návratu neprodávají. Já plácnu jen tento argument: celý projekt trvá už strašně dlouho a prvotní nadšení všech účastných je dávno pryč. Každé sebrané spisy (a tady jde snad o 200 a více svazků) jsou nakladatelské riziko, už v počátku takového podniku je zakódován i jeho zánik.

Zatinka
17.06.2015 21:36
Jumadzi: to není fér. Takové řeči se mi vůbec nelíbí. Neznáš naši situaci a nemáš právo hodnotit. Za sebe mohu říct, že já zájem o knihy mám, ale na plnou hubu tady říkám, že jsem bez peněz. Každý měsíc musím pečlivě zvážit, co si mohu dovolit. A knihama své děti nenakrmím! Když se mi poštěstí dostat pár kaček navíc, ráda nějakou knihu koupím. Ale hlásit se k odběru návratovek, když sama nevím, co bude, mi nepřipadá fér a p. Suchánkovi to nijak nepomůže. Howgh!
jumadzi
17.06.2015 18:49
Pro Jan Policer pište na E-Mail: sberac123@seznam.cz
jumadzi
17.06.2015 18:05
Tak utloukli jste mě argumenty nemá cenu vydávat Mayovky s nedostatku peněz čtenářů a jejich nezájmem. Prostě než něco dělat tak se na to radši vykašlat, podporovat tím zmetkovou výrobu jako před vánoci a pak si jen stěžovat a stěžovat. Ach jo.
jumadzi
26.05.2015 22:09
https://www.facebook.com/groups/419172864921665/

Belenor
26.05.2015 20:10
Byl by přímý odkaz? Já se s facebookem moc nekamarádím a nevím, zda to dokážu najít :-)
jumadzi
25.05.2015 15:31
Přidejte se prosím ke skupině Karel May - Návrat na facebooku.
<< | <