Mayovky na Internetu

Old Shatterhand a ženy

Zakladatel: luhla

<< | <> | >>

honza.
01.01.2017 18:29
Ona se objevila az v pozdnich romanech, V risi str.lva v prvnim dile jeste Emma a ty zaverecne psal uz po rozvodu a snatku s Klarou, takze tam uz mluvi o Claire. A ta ho pak provazi do Ameriky ve Vinnetouovi IV. Do Stribrneho lva si nevybavuji, ze by o sve zene psal, byli to vzdy jen rodice, sestry a pak samozrejme Marta Vogelova, pozdeji provdana Albani.
Sapfo
01.01.2017 18:08
ad Honza - před chvilkou jsem poslala. A žádné omlouvání. Ten článek se zjevil jen a jen díky tvé dobré vůli. Na webovkách v archivu v Mitteilungen nebyl k mání a k sehnání

Zeta
01.01.2017 18:01
Na jednu stranu chudák fiktivní paní Old Shatterhandová - manžel věčně někde na cestách, navíc takových, že neustále hrozí, že se domů vrátí akorát parte, a kde o něj vždycky pečují nejhezčí ženy kmene (Nšo-Či, Kakho-oto), a ona nejspíš samotná v Německu :-D :-D

Belenor
01.01.2017 16:58
Tak nějak. Naživo se paní Mayová vyskytuje snad akorát ve Vinnetou IV (Vinnetouovi dědicové).

Zeta
01.01.2017 16:20
Belenor: Děkuji za vysvětlení :) Takže jestli to chápu správně, v knihách s Old Shatterhandem/Karou je pouze zmíněno, že nějaká manželka existuje, ale do děje nikdy nijak nezasahuje, je to tedy spíš taková paní Colombová a Old Shatterhand si ji pořídil čistě proto, že se to tenkrát patřilo. (Zatím svou nechuť do ženění třeba v případě Kakho-oto vysvětlil naprosto pochopitelně a rozumně - takový světoběžník a cestovatel se prostě nemůže jen tak usadit na jednom místě).

Naposledy upraveno: 01.01.2017 16:23, Zeta


honza.
01.01.2017 13:47
Asi jsi mi ten článek už posílala, ale nějak ho nemůžu najít. Omlouvám se - mohl bych poprosit ještě jednou?
Sapfo
31.12.2016 13:53
ahoj, před chvílí posláno

Kniga
31.12.2016 08:06
O clanek take prosim :) meil na profilu :)
kara
31.12.2016 07:53
Sapfo: Mohla bych také prosím požádat o zaslání článku na
markovapetra07@gmail.com.

Belenor
26.12.2016 22:23
Je potřeba na to pohlížet tak, že jak se postupně (navenek) začal tvářit, že on je Old Shatterhand, musel May do knih (nebo možná nemusel, ale chtěl) zapracovat i své dvě skutečné manželky, a to v orientálních nejprve Emmu, v přepracované verzi Kláru, a Tebou zmíněný citát se bude zřejmě týkat románu Vinnetou IV (Vinnetouovi dědicové).

Zeta
26.12.2016 18:52
Ahoj Apanači :)

Asi jsem to vyjádřila moc zkratkovitě - v zaslaném článku od Sapfo je totiž pasáž "Teprve po desetiletích se opět potkali, tentokrát však – v posledním cestopise z autorova pera – byl Old Shatterhand v doprovodu své druhé manželky Kláry, šedivý a unavený, pouhý stín zálesáka..."

Mám toho zatím přečteno málo - jen Vinnetou I - III, a tam se nepíše ani o jedné manželce, alespoň tedy vždycky když Old Shatterhand nějak zmiňuje Německo, tak vzpomíná jen na rodiče (nemám přečteno nic, co se odehrává v době mezi jeho seznámením s Vinnetouem a smrtí Vinnetoua, vím, že to je další spousta knih, třeba bude něco tam). Proto mě překvapilo, že se při zvém způsobu života vůbec ožení, natož pak dvakrát :-)

Naposledy upraveno: 26.12.2016 18:52, Zeta


Apanači
22.12.2016 13:57
Ahoj, Zeto :-)
Rozmýšľala som, čo si tým myslela: 2 ženy Old Shatterhanda - potom som si všimla, že asi čítaš príbehy z Orientu - a napadlo mi, že tam Kara ben Nemsí spomína udatnému Halefovi, že už má aj on ženu - Emmeh a neskôr spomína ženu Clair - tak sa mi zdá, že ani toto meno nešlo malému hrdinovi dobre vysloviť, podobne ako nevedel povedať Karl a hovoril Kara. Ide tu o transfer z osobného života Karla Maya - jeho prvá žena bola Emma a druhá Klára.
O tomto si písala, či o inom?
Možno niekto si to pamätá detailnejšie - môže sem ešte napísať, ja som to len takto trošku prepátrala, že o čo ide.
:-)
Kakho-oto
22.12.2016 10:02
Sapfo: mohl bych také poprosit o zaslání článku? e-mail: korouhev@centrum.cz
Předem mockrát děkuji. Zdraví Kakho-oto

Zeta
16.12.2016 20:47
Sapfo: Měl by být na mém profilu, ale i tak je to dana.k.scully@seznam.cz Moc děkuji, na článek se těším. Vůbec celkově jsem vděčná za to, jak jste mě hezky přijali, otálela jsem několik dní, než jsem se zaregistrovala, připadalo mi, že v tak zaběhlé komunitě se se mnou nikdo nebude bavit :)


Edit: Abych nespamovala diskusi dalším příspěvkem - článek je parádní, zaulajo mě, že se Old Shatterhand nakonec ožení - dokonce dvakrát (!?) - co se stalo s jeho první manželkou? Zemřela nebo ho opustila?

Naposledy upraveno: 17.12.2016 11:09, Zeta

Sapfo
16.12.2016 19:50
souhlasím...text ráda pošlu, jen nemám tvůj mail

Zeta
15.12.2016 21:52
I já bych měla o tohle téma zájem, snad nevadí, že jsem jenom nováček :)

Jinak myslím, že minimálně Old Shatterhand se žen nezříkal, doba ale byla zkrátka jiná a o podobných věcech se vůbec nemluvilo. I u nás ještě za první republiky byla třeba celkem normální návštěva nevěstince - rozhodně se kvůli tomu lidé nerozváděli, chodili tam i páni radní, podnikatelé, politici atd., ale v novinách se o tom nepsalo, člověk se to dozví spíš z memoárů, biografií a podobně. Tím neříkám, že by Old Shatterhand navštěvoval nevěstince - i když odněkud asi ty kontakty ve filmu Old Shatterhand mít musel :)

honza.
23.01.2016 09:38
Mohu též poprosit?
Sapfo
11.01.2016 10:55
máš ho v mailu
luhla
09.01.2016 11:17
Mohl bych taky poprosit? Děkuji.
Sapfo
14.10.2015 10:56
Máš ho v mailu, Zatinko
<< | <> | >>