Mayovky na Internetu

Fanfiction - mayovky

Zakladatel: Apanači

Fanúškovia mnohých obľúbených autorov a filmov si vytvárajú nové vlastné príbehy svojich hrdinov: píšu o nich, točia filmy alebo robia hry.
Ako je to vlastne s mayovkami a týmto fenoménom?

Existující fanfiction:
Apanači: Doolé, dcéra Apačov (příp. zde)
Kačka: Shatterhand
Kniga:
Neznámý autor:
Vinnetou a Old Sugarhand v údolí mrtvých skunků

 > | >>

Apanači
29.11.2018 18:58
Zeta: Ďakujem veľmi pekne, naozaj si budem Tvoj lajk veľmi vážiť! Ešte to neponáhľa – súťaž začne až v polovici januára a vraj už je veľa prihlásených – aj básničky a pod.
V decembri ešte AgenturaVěra sľubuje publikovať videjko z ciest Po stopách Winnetoua – už sa na to teším. Zatiaľ pravidelne sledujem jej pekné fotoreprotáže z Chorvátska.
Jej blog som Ti poslala súkromne. :-)
Orientálne fan fiction - to je skvelý nápadík! O tom som doteraz nerozmýšľala. Nateraz sa síce držím W a OS a Ameriky, ale keby niekto chcel posúčasniť Orient, budem veľký nadšenec tohto projektu! :-)

Zeta
28.11.2018 12:57
Apanači: Gratuluju k účasti a pokud někde bude zveřejněné hlasování, ráda ti svůj hlas pošlu! Bylo by možné někde vidět link na blog paní organizátorky? Pokud samozřejmě není tajný :)

U mně se na 99% žádné fanfikce nedočkáš, nevěřím si v tom a i kdybych někdy něco napsala, asi bych to nesdílela :)

Sherlock je tktéž můj oblíbený seriál! Myslím, že tvůrci se s modernizací příběhů popasovali se ctí, byla znát úcta a respekt k originálu a přitom to celé působilo hravě, odlehčeně, moderně. Koukalo se na to moc dobře. I hlavní představitelé skvěle hráli. Nápady jako místo zápisků blog, místo pádu z vodopádup pád ze střechy, za mě pět hvězdiček, ráda si kdykoliv tenhle seriál pustím znova! U mayovek by to bylo asi těžší - téma bílých dobyvatelů indiánských území, banditů, plížení v lesích, stopování, indiánská puebla, cesty za dobrodružstvím napříč Amerikou apod. si v moderním hávu moc neumím představit.

Mayovky z Orientu by se naopak myslím do nové podoby převáděly mnohem snáz, třenice na blízkém východě a život různých kultur a komunit tam se zas tak moc nezměnily...
Life is too short for what ifs.

Apanači
28.11.2018 09:39
Soutěž: takže už som prihlásená. Berú aj „zahraničákov“, minulý rok mali vraj účastníka aj z Rumunska! Pani organizátorka sa tiež venuje maľbe – vymenili sme si linky na naše blogy. Bolo to veľmi príjemné – už toto je moja súťažná odmena. :-)

Kačka, Zeta: Vaše fan finction by som si najradšej prečítala UŽ hneď teraz. :-) Veľmi Vám fandím, aby sa Vám s tým niečo zadarilo.
Ja by som zase strašne rada išla do niečoho takého, ako tvorcovia Sherlocka – preniesť celú story do súčasnosti, pohrať sa s tým, ako by hrdinovia fungovali našich časoch. Kvôli tomu som si minulý rok napozerala všetkých Sherlockov a načítala všetky dostupné detektívky od Doyla – aby som videla, ako prenášali a transformovali jednotlivé motívy.
No veru, sú to pre mňa krááásne sny.

Zeta
19.11.2018 10:15
Kačka: Jedna Němka taky píše FF, kde je v každé kapitole část z pohledu záporáka (https://www.fanfiktion.de/s/5ad895a800057d6b27f3f099/1/Verschollen), takže nějakého neoriginálního nápadu bych se nebála :) Já sice ff nepíšu, zatím jsem nenašla odvahu, ale kdybych si vybírala na tohle téma, pohled z druhé strany, tak bych šla do příběhu vypočitavé bestie Judith :))
Life is too short for what ifs.
Kačka
19.11.2018 09:35
A to není fér, nápad na fanfikci z pohledu druhé strany mám už dlouho, takhle to nebude originální :) Konkrétně by mě zajímal pohled šejka, který čelí Karovi ben Nemsí a jeho kouzelné pušce, které se potenciálně i zmocní...

Zeta
18.11.2018 20:28
Jsem ráda, že se odkaz líbil! Samozřejmě, je tam i spousta balastu, rádoby humoru atd. (byť třeba http://www.sosaci.net/node/19952 mě opravdu pobavilo), ale to je u všech fandomů. Některé nápady by skoro stálo za to rozvinout trochu dál, např. http://www.sosaci.net/node/19170 - fanfikce z pohledu záporné postavy by mohla být hodně zajímavá...
Life is too short for what ifs.

Apanači
18.11.2018 16:28
Pozrela som - uff, uff, tak toto sa miestami blíži ku genialite!
Niektoré som si aj zmerala - naozaj mali presne 100 slov - ako je to v "drabble pravidlách"!

Zeta
08.11.2018 21:41
Když jsme u tématu fanfikce - dneska jsem narazila na tuhle stránku - většina povídek má formát drabble, opravdu kratičké texty, a některé nápady mi přijdou překvapivě hodně dobré, tak nakoukněte :)

(komu nevadí alternative universe, tak zajímavá je např. myšlenka co by se stalo, kdyby nedošlo k událostem na Nugget-Tsilu a Nšo-Či se skutečně dostala do nějakého penzionátu na vzdělání a vychování)

http://www.sosaci.net/taxonomy/term/131

Naposledy upraveno: 08.11.2018 21:45, Zeta

Life is too short for what ifs.

Apanači
07.11.2018 21:00
Aby bolo jasné – z toho, že mayovky berieš ako svoj „úväzok“, máme mnohí veľa radosti, od toho Ťa určite nejdem, odhovárať.
Ale apanači-song podľa mňa môžeš brať ako planétu vonkajšieho okruhu galaxie.
A prajem tak správne divoký zážitok z koncertu.

Belenor
06.11.2018 20:56
No, někdy mi přijde, že se May změnil ve vedlejší pracovní poměr - překlady, srovnávání textů, rešerše... :-) A pošilhávám po ponoření se do hudby, tak proč nezačít Apanači, i když teď bych chtěl namemorovat nějaké texty na koncert, na který za pár týdnů jdu, abych si mohl pěkně z plných plic zařvat s ostatními diváky :-)

Apanači
06.11.2018 18:25
Zeta: Vďakaaa! To si veľmi milo napísala!
Intenzita radosti, ktorú prežívam v procese tvorby je neporovnateľná s výsledkami, ktoré dosahujem. :-) Kvôli tej radosti sa to určite oplatí! Každý jeden obrázok je potom pre mňa spomienkou na tie pekné okamihy, tak si ich starostlivo uchovávam. A niečo občas dám k nahliadnutiu.

Keď nebudú brať slovenských účastníkov, ešte vždy mám ďalšie možnosti: napr. uzavrieť pro-forma manželstvo s obyvateľom ČR :-D :-D :-D (žeby námet na Kolju 2?)
alebo ich poprosiť, aby ma zobrali nesúťažne. (to vidím ako dosť reálne :-)

Belenor: Ďakujem za pochvalu pre koníka! Tieto fantasy veci mám najradšej.

K apanači-songu: Mayovky a všetko, čo v súvislosti s nimi podnikám, sú pre mňa koníčkom – to znamená, že robím len a len to, na čo mám práve chuť. Na rozdiel od bežného života, kde robím veci za radom – tak, ako treba, bez ohľadu na to, či sa mi chce alebo nechce. :-P
Tých pár chvíľ za týždeň, ktoré mám pre svoje hobby, si strážim, aby boli presne podľa mňa.
A tak to doprajem aj iným! Takže, Belenore, songu Apanači sa venuj až vtedy, keď budeš mať na to fakt chuť. A slobodne sa rozhodni, či sa Ti to sem hodí.
Môžme sa dohodnúť, že keď to nepôjde do Vianoc/Nového roku – tak sa proste zariadim inak. Už aj tak si nesmierne cením korektúru češtiny!

Zeta
06.11.2018 15:18
Apanači:

Tvoje tvorba jako vždy krásná, kůň mě také obzvlášť nadchl! Letmo jsem nakoukla že ve skupině na fb jsou i fanoušci ze Slovenska, takže v tom by snad nemusel být problém (doufám)...Jinak také se těším, že se pokochám výtvory účastníků soutěže!
Life is too short for what ifs.

Belenor
06.11.2018 09:38
Ty jo, ten kůň je super!

Hm, jestli akceptují zahraniční účastníky, to jsem nezjišťoval :-)

Hm a asi bych se měl omluvit, že ten text k Apanači jsem zatím nijak víc nezpracoval, asi bych měl konečně vytáhnout kytaru!

Apanači
06.11.2018 09:27
Ďakujem za podporu, Zatinka!
Tak ešte vychytám chybičky a niečo tam skúsim poslať. :-)

Viem, že fanúškovia robia nádherné veci v tomto fan-arte, tak myslím, že sa máme na čo tešiť, že to bude "krásná podívaná".

Naposledy upraveno: 06.11.2018 09:29, Apanači


Zatinka
05.11.2018 21:01
Apanači, kůň je krásný, i Ribanna se ti moc povedla. Být tebou, přihlásila bych se.

Apanači
05.11.2018 20:04
Juuuj, ktovie, či budú akceptovať aj zahraničných účastníkov! :-O
To si zistím.
Lebo mám aj obrázočky:
Ribanu
Hatátitlu
Ale keď sa prihlási so svojimi kresbami aj pán Zálabský, tak sme všetci v háji.
:-)
Alebo im pošlem text k soundracku Apanači. :-)
Absolútne nie som súťaživý typ, ale pre tú zábavu by som to fakt skúsila. :-D

Naposledy upraveno: 05.11.2018 20:06, Apanači


Belenor
05.11.2018 13:07
Něco pro naše spisovatelky: https://www.facebook.com/vinnetoupierrebrice/posts/2220015068070791
Čingačgúk
21.02.2018 15:59
Čítal niekto knihy od poľského spisovateľa Zbignieva Nienackeho? Preslávil sa najmä sériou kníh o Pánovi Tragáčikovi (v ČR vychádzalo pod názvom Pán auťák, ak sa nemýlim). V tejto sérii vyšla aj kniha Pán Tragáčik a Winnetou, kde pod týmto menom vystupoval ilustrátor poľských vydaní mayoviek, ktorý žije v akomsi baraku na brehu jazera. Dej knihy je zasadený do nádherného prostredia Mazúrskych jazier a myslím, že kniha stojí za prečítanie. Postava Winnetoua vystupuje aj v nasledujúcej časti - Pán Tragáčik a neviditeľní.
Osobne som sa s knihami tohto autora stretol prvýkrát v rovnakej dobe, ako s prvými mayovkami a táto Nienackeho séria je tak trochu mojou srdcovkou (samozrejme až po Mayovi :-). Navyše som mal v tej dobe ohromnú radosť, že vidím hlavné postavy svojich obľúbených autorov v jednej knihe.
Ešte pripájam, že sám Nienacki bol fanúšikom Karla Maya a ako som sa dočítal na jednom blogu, Mayov OS čiastočne inšpiroval Nienackeho k vytvoreniu samotného Pána Tragáčika. Pripájam citáciu zo spomenutého blogu: "Tak napríklad Tarzan rozumel reči zvierat, William Tell vedel dokonale strieľať z kuše, kapitán Nemo zase disponoval ponorkou a hrdina príbehov Karla Maya vlastnil bezkonkurenčnú henryovku. Práve na základe týchto poznatkov, posadil Zbigniew svojho hrdinu do „čudného“ vehikla, pričom dokázal naplno využiť svoj talent a vytvoril tak Old Shatterhanda v realite Poľska druhej polovice 20. storočia."

Ak by to niekoho zaujalo, link na spomínaný blog, konkrétne na knihu o Vinnetouovi: http://tomasz-nn.blogspot.sk/2009_03_01_archive.html

PS: prosím o zhovievavosť, ak som sa minul v téme, viem, že to asi nie je fanfiction v pravom zmysle slova, ale nenašiel som vhodnejšiu diskusiu.

Zeta
07.08.2017 21:27
Apanači: Díky moc za sdílení odkazu, kam se tam vešla tvá Doolé také netuším, ale je vidět, že děti si to užily (podle fotek hádám, že to byl příměstský tábor, bez přespání?), a to je nejdůležitější!

Jj, tábory v dětství a pozdější vedoucování na nich, to byly krásné časy :)
Life is too short for what ifs.

Apanači
30.07.2017 19:12
To si krásne napísala, Zeta. Veru aj ja som si pri tom zaspomínala na svoje "vedoucovaní" za mladi. :-)

Pridávam link na sľúbené fotky z tábora Volanie prérií - dýcha z nich na mňa pohodová atmoška, detiská sa zdajú byť spokojné a šťastné. :-)
(srdečne by som bola zvedavá, kde sa tam zmestila moja Doolé)

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1556799704350655&type=1

Naposledy upraveno: 30.07.2017 19:14, Apanači

 > | >>