Mayovky na Internetu

Vinnetou

Zakladatel: Zatinka

<< | <> | >>

oldmilanman
30.05.2014 22:40
Děkuji podruhé :-)

Belenor
30.05.2014 21:06
No, udělal jsem letmý "nákuk" do SNDK (=Albatros) a do nového TaM a vypadá to, že perokresby jsou stejné. TaM má navíc v každém svazku jeden kvaš.

oldmilanman
29.05.2014 03:26
Zmiňujete perokresby v posledním vydání u TaM. Byly použity ve vydáních Albatrosu, nebo jsou použity po roce 1948 poprvé?

DarkTower
05.06.2011 20:04
Dnes som si pri návšteve knihkupectva pridelil Ducha Llana Estacada v podani vydavatelstva Europa. Po prvej prehliadke má vydanie od Toužimského & Moravca ďalšie body navyše. Europa sa síce pýši nekrátenym prekladom a novými ilustráciami, ale celok na mňa vplýva ako zviazaný lacný brožovaný paperback - zažltnutý papier, nie moc vábivé zalomenie strán a čiernobiele ilustrácie s červenými prvkami a photoshopové efekty v typografii na obálke knihy mi pripomínajú skôr farbistú powerpoint prezentáciu, alebo e-book v PDF (zobrazovaný na žiarivom LCD monitore by bol skvelý).

Práve som načal tretiu knihu Vinnetoua od T&M a fakt je to zážitok - nielen vďaka pánovi Mayovi, ale aj vďaka skvelo odvedenej práci vo vydavateľstve. Už dávno som s takou záľubou nelistoval knihou...

DarkTower
26.04.2011 13:43
Súhlas so Zatinkou. Ako mládežník som vinnetouovky vnímal len zbežne, mihli sa okolo mňa nejaké slovenské vydania Mladých Liet, neidentifikovateľné vydanie Pokladu na Striebornom jazere a Ducha Llana Estacada, tuším nejaké Stopy, ale to bolo tak asi všetko. Keď som začiatkom roka na niektorom elektronickom kníhkupectve zahliadol tie štyri knihy od TaM, nechal som si ich objednať u rodinného kníhkupca a v rámci mojich narodenín mali všetci blízki vyriešený problém s darčekom. Prvé tri knihy sú naozaj krásnymi kúskami (aj v dnešnej dobe rôznych perforácií, matného lamina, či parciálneho laku) - decentné a pritom štýlové obálky s reprodukciami ilustrácií Zdeňka Buriana sa na regáloch kníhkupectiev nestratia. Rovnako krásne sú čiernobiele perokresby vo vnútri knihy. Posledný - štvrtý zväzok Tave Šala je v tomto ohľade chudobnejší, ilustrácia na obálke (Jaromír Vraštil) je už z trochu iného súdku, vo vnútri knihy sa okrem fajky mieru pri každom názve kapitoly ďalšie obrázky nenechádzajú. Zalomenie strán, papier aj tlač je u všetkých na veľmi dobrej úrovni. Zo začiatku ma trochu zarazil český preklad O. Flögla upr. G. Kadlecom, ktorý využíva hodne anglických výrazov, ale hneď som si zvykol a číta sa to výborne.

V každom prípade veľká vďaka vydavateľstvu, ktoré sa chopilo takejto neľahkej úlohy a v rámci možností dnešnej trhovej ekonomiky pripravilo takýto pekný knižný set...

Zatinka
19.01.2007 16:27
Když to teď vezmu jako "mládežník", tak Toužimských Vinnetou je z mého pohledu vůbec ta nejkrásnější novodobá mayovka. Už jen svou vizáží si musí získat srdce nových mladých čtenářů. Nemůžeme dnes všechno brát jen z pohledu "odborníků-expertů", a neustále dookola hodnotit, zda tam měl být ten či onen obrázek atd...( i když pro někoho je to skutečně důležitá věc) :-) Ale chceme přece přilákat nové čtenáře, nadchnout dnešní děti znovu pro mayovky, a myslím, že TaM opravdu udělali, co bylo v jejich silách.

Bylo by strašně prima, kdyby se TaM chopili i dalších mayovek, a udělali zase nějakou svou ucelenou edici. Chybí mi od nich např. Ve stínu Padišaha, tohle jejich nové vydání by bylo fakt super. Stačilo by to udělat jen v nějaké limitované edici. Chápu nakladatele, že je to nejistý podnik, ale i tak... No, historie se opakuje, a třeba se zanedlouho dočkáme další mayománie :-)
jana
05.01.2007 12:46
Podařilo se mi přečíst knížku.Je tam sice pár zanedbatelných pravopisných chyb,ale jinak super.Mají u mě 1.Nedočkavě budu vyhlížet 2.díl.

honza.
06.12.2006 14:26
S mescalerem lze jen souhlasit, ale je to jen jedna strana mince (nehodnotím-li ony "herecké" ilustrace, zde jsi zapomněl ještě na S. Conneryho). Tou druhou jsou možnosti nakladatelství. Mám zato - opakuji - že volbou perovek udělalo nakladatelství TaM to nejlepší, co mohlo udělat; a zároveň taky maximum možného. Kvaše, z nichž by se daly udělat kvalitní reprodukce, jsou bohužel nedostupné.
jana
06.12.2006 10:06
Smysl to bude mít v tom případě,pokud to máš jako sbírku.Pokud ne ,můžeš ty série popustit.Já si chci doplnit Vinnetou r.g. od Návrata ze série ze 7 dílů a marně sháním 2,3,5,6.Omylem jsem koupila 2,která je ze série předchozí a tak se ji snažím zbavit.Teď tato nová knížka se mi osobně moc líbí.Má 470 stran a je plná obrázků.Sice je nemá tak pěkné barevné jak od Návrata,který jich pár dal do knížek,ale tam jde hlavně o ten děj.Osobně doporučuji.

Belenor
06.12.2006 08:56
No, stále váhám, zda si to koupit, protože už mám asi pět různých vydání. Sice to mám od ženy dovolené, ale nějak nevím, zda to má smysl.
jana
05.12.2006 20:40
Plně souhlasím s Honzou.
Já jsem si ji vyzvedla na poště.Také jsem obdržela 3 pohlednice.Podle přiložených informací další díl výjde na jaře a 3 na konci roku 2007.Máme se na co těšit.

honza.
05.12.2006 16:05
Tak vám povím, včera jsem ji koupil a je nádherná. Že tam nejsou původní kvaše? Vůbec mi to nevadí, protože jsem "vyrůstal" na vydání s pérovkami. Vím, že starší generaci, pamatující předválečná vydání, budou kvaše chybět. Úprava té knihy se mi moc líbí - je hodna Karla Maye i jmen Toužimský a Moravec. Takže díky, díky, díky, pánové Moravcovi!!!
jana
01.12.2006 14:03
Díky za radu.Okamžitě to píšu.Doufám,že ostatní dopadnou lépe než já.Moc jim to přeji.

Zatinka
01.12.2006 14:01
Jak chceš, oni tam jsou hrozně šikovní a rychlí, cenově tě to vyjde úplně nastejno, stejně jako pošta. Pošlou ti to na dobírku, mě pokaždé i k obyčejnému dopisu přibalili i nějaký obrázek. Asi to zkus rovnou tam, bude to jistější a možná i rychlejší.
jana
01.12.2006 13:44
Co mi navrhuješ,počkat,jak dopadneš tam nebo mám rovnou napsat jim?

Zatinka
01.12.2006 13:25
Adresa je Nakladatelství Toužimský & Moravec, Pod Lázní 12, 140 00 Praha 4.
jana
01.12.2006 12:55
Zatince-Kdyby nebyla,jsou tam ty prodavačky ochotné,že by ji objednaly?Kdyby ne, nemáš nějaký kontakt na to vydavatelství přímo,že bych si to objednala u nich?

Honza-to by taky musely být ty prodavačky ochotné to objednat.Takové neurčité odpovědi bez zájmu.Přitom jsem řekla,kdo to vydal,...Kdyby chtěly,tak mi to rezervují nebo něco podobného.Já vím,že nechci 100 kusů,ale 1 knížku a tak asi jako zákazník nejsem pro ně zajímavá.

Naposledy upraveno: 01.12.2006 12:59, jana


honza.
01.12.2006 12:53
Nic si z toho nedělej, Jano, ona ta distribuce není tak, jak bychom si přáli, prodej v jeden den a jednu hodinu se dělá v takových případech, jako byl např. Harry Potter, kdy je kniha toužebně očekávána masově - no, a my masa nejsme, co si budeme povídat. Takže ono to dorazí, ale třeba až za pár dní. Kámoš z České Lípy měl kolikrát knihu od Návratu (Brno) o týden dřív než já ve Velkém Meziříčí - 45 km od Brna.

Zatinka
01.12.2006 12:47
Snad jo, nevím, na regále měli jen jednu, kterou jsem koupila, ale možná ji mají někde ve skladu nebo pod pultem. Uvidíme.
jana
01.12.2006 12:44
Přátelé nemožné se stalo prostě možným.Dnes jsem měla v práci volno a tak jsem vyrazila na nákup.Máme tady 3 obchody,které si říkají knihkupectví a několik marketů.Nejdříve jsem se logicky vypravila do těch knihkupectví.Nikdo nic neví,nic nemají,snad to někdy příjde,.....Takže jsem nepochodila.Další byly na řadě markety.Ty beru s rezervou.Taky nic.Rezignovala jsem.Nebylo už kam se vydat.Celý proces mi zabral i s autobusy 2 hodiny bezvýsledného pátrání.Zoufale jsem přemýšlela co dál a napadla mě záchranná myšlenka.Pokud vše dobře dopadne,tak budu příští týden šťastnou majitelkou knížky.
<< | <> | >>