Mayovky na Internetu

Nová řada filmů

Zakladatel: tonda

Chystá se nová řada filmů, slyšeli jste o tom?, já jsem se to dozvěděl náhodou a že si nevymýšlím dokazuje tento odkaz http://www.arara.cz/product/189814 je to nakonci prvího odstavce.

Ofiko "webík": http://winnetou2016.rtl.de/

Diskuse na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/301741-vinnetou/diskuze/

Česká televize:
Odkaz

V novinách aj.:
Odkaz
Odkaz
http://kultura.zpravy.idnes.cz/novy-vinnetou-old-shatterhand-deh-/filmvideo.aspx?c=A161122_122728_filmvideo_vha
http://www.topky.sk/cl/100314/1590445/Legendarny-Winnetou-je-spat--Poriadne-nabuchany-a-Old-Shatterhand----No--nic-moc-
https://www.aktuality.sk/clanok/395165/vyrovnaju-sa-originalu-vieme-kto-nahovori-noveho-winnetua/#
https://www.novinky.cz/kultura/425299-novy-vinnetou-odcvalal-nemce-ani-slovaky-nenadchl.html
https://www.novinky.cz/kultura/425670-recenze-novy-vinnetou-neni-pro-nostalgiky.html?source=FBS
https://www.postoj.sk/20158/dymove-signaly_winnetouovej-spasy
Odkaz
Martin Koller si pustil v ČT Vinnetoua a zhrozil se
Odkaz
Odkaz
http://valikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=580765
NEFF: Vinnetouova smrt
Odkaz

<< | <> | >>

Apanači
02.03.2017 17:07
j.oakhurst: Ďakujem, veď to sú priam bádateľské výsledky!

Klapz.11tka sa dá nájsť aj na nejakých tých internetových portáloch, ale má to 13 dielov - V tam má LEN svojich pár sekúnd. To by sa mi teraz ťažko hľadalo. :-) Odložím si to na neskôr, snáď na ten dôchodok. :-)

Cesta na jihozápad
: preklikala som si ten youtube. Nechcela som sa úplne ponoriť do príbehu, London sa mi zdá trochu cynický, drsný - toho je dosť aj v realite, keď už si niečo vyberiem, tak radšej hľadám niečo typu KM :-)
Ale teda k filmu: čarokrásna príroda! V záverečných titulkoch sa písalo, že natáčali aj v juhosibírskej oblasti. Nádhera - na obrovskej nekonečnej ploche. Aspoň taký obraz mi utvoril pred očami kameraman.
Herci - skvelí, zdá sa mi, že si páni plnili svoje chlapčenské sny, že si svoje úlohy westmanov priam užívali. "Detská" rola - naozaj žiarivá. Hudba - sedela. Jednoducho, urobilo mi to dobrú náladu a skrášlilo večer.
j.oakhurst
02.03.2017 15:43
Apanači
podařilo se mi získat jen tuto informaci
Pionýr ročník 15 ,1967/68 číslo 4
Na titulní časopisu  Waldemar Matuška s kytarou v ruce a s páskou přes oči v roli piráta se stejnomeného seríálu .
Uvnitř časopisu fotoseriál Klabzubova jedenáctka dle televizního zpracování  s bublinami i textem pod foty
Vinnetou (Jan Tříska)
Vinnetou miluje své bílé bratry z kmene odkud pocházíte,, pravil jezdec,,a pokračoval, stopy ho neomylně vedly až sem
Vinnetou bude stát bok po boku o kulatou bizoní kůži kterou proháníte nohama
j.oakhurst
01.03.2017 20:46
S tim Helmutem Langem jsem si lámal hlavu už dříve, je to hádanka ..ale myslím že bude někde chyba, může to být herec stejného jména...a jeho role v DK.....zařazená omylem k tomu ,,našemu,,
j.oakhurst
01.03.2017 19:37
Mescalero Použil jsem jen slova kterými byl označen nový O.S a jež v tomto případě padají i na hlavu K.M.,ale spíše by se měly užít slova nerozhodnost .váhavost neboť neuráží.
Je na každém divákovi jaký obrázek si o díle vytvoří a jaké závěry z toho vyvodí.
Jde čistě o pouhou dedukci ale podle chování hlavního hrdiny se tu nabízí pararela se spisovatelovým životem přes počateční klopýtání k poznání a naplnění smyslu života.
Jinak¨čas ukáže zda se nových a lepších filmů či horších dočkáme.....
J,Wayne natočil west.Rio bravo jako protiváhu k filmu V pravé poledne,nelíbilo se mu že šerif Garyho Coopera žádal o pomoc občany proti zločincům a projevoval strach.Waynův šerif z Rio Brava byl muž takříkajíc bez bázně a hany.Oba westerny si své diváky našly a patří dnes již mezi klasiku,Třeba se najde v Německu režiser který bude uvažovat podobně a s dostatečným kapitálem v zádech......
Sapfo
01.03.2017 13:14
podle IMDb má skutečně syna, ale ten nehraje. Dle seznamu herců hrál v Dobrodružství kriminalistiky skutečně Hellmut Lange roč. 1923 http://www.imdb.com/name/nm0486132/?ref_=ttfc_fc_cl_t81
mescalero
01.03.2017 10:52
j.oakhurst: on byl Karel May nějaký fňukálek? Názor nenázor - že se tu vlastně filmuje životní (fiktivní či alternativní) příběh spisovatele se nikde neinzerovalo a už vůbec ne v názvu této trilogie. Stále žiji v možná mylném domnění, že se tu "zteleviznil" román Vinnetou.
Costner není bedna, ale přece jen má poněkud chlapštější konstituci než Möhring, který vypadá, jako kdyby měl nakročeno k léčbě tuberkolózy, případně, že se právě vrátil z ozdravného pobytu v Osvětimi.
P. Brice ani L. Barker nebyli žádnými superherci a nic na tom nemění pár štěků ve filmech nové vlny. Ale výborně se vyjímali na plátně v rolích dobr. hrdinů, kde se ani žádné herectví nežádá. Totéž platí o Mitičovi - jeho ind. náčelníci byli ve své době uvěřitelní, dobře vypadali, byli sympatičtí, lidé je měli rádi (já také). Indiánské role udělaly z Briceho a Mitiče legendu a kult, bez nich by byli jen druhořadými herci třetiřadých rolí - tak to prostě je.
Xhelilaj mě k srdci nepřirostl, nevím, kde je vinna role a její pojetí a kde sám herec.
Sonda - no tak se němečti tvůrci dověděli, že bude lépe příště peníze utopit někde jinde. Ale to bych jim řekl ještě předtím než by měli natočený jediný metr filmu (a nemusel bych znát scénář, herce, režiséra, nic, stačilo by vědět jen o úmyslu točit znovu Vinnetoua).
Přesný remake se nikdy nedělá a už vůbec ne v oblasti kostýmů.
Nemohlo by se začít s míšenkou Ap., ta už byla naprostým zoufalstvím producenta, který chtěl z mrtvé krávy vykopat krásné zdravé tele.
Hugh Jackman nám už zestárl, bohužel i bohudík.
I když se to zdá stěží uvěřitelné, je tu veliká a pravděpodobná šance, že příští Vinnetou bude ještě daleko horší.
O současné německé TV produkce netřeba pochybovat - je-li někdy založením masochista, prostě pokud chce někdo trpět jako zvíře, ať se na ty skvosty občas podívá, když už nic, možná pochopí, proč byl nový Vinnetou takový, jaký byl.
Z jiného soudku - včera dávali dva díly seriálu Dobr. kriminalistiky, v druhém v pořadí, o A. Pinkertonovi, hrál něm. herec Helmut Lange. Herec tohoto jména ztvárnil Nattyho Bumppa ve franc.-rum. tetralogii podle J. F. Coopera. Role v DK je uvedena v Langově filmografii, ovšem v DK vidíme asi tak 40-45-letého herce, což je blbost, Langemu by tu mělo být kolem sedmdesátky (nar. 1923). Nevíte někdo - šlo v DK o jeho syna?
j.oakhurst
28.02.2017 16:26
Když se budu stále držet toho názoru že tento film je více o KM pak i charakter nového OS mu musel více odpovídat i s tím ,,ňoumovstvím, fnukáním apod
Tak trochu známe život KM než se stal spisovatelem a jeho činy.......a posléze  přicestoval K.M na západ  samozřejmě fiktivně a s trochu upraveným životopisem a teoreticky se zfalšovaným  ing.diplomem......
Na tvrzení, že nový OS se svými ůtlými pažemi je těžko uvěřitelný že by nemohl být onou drtící pěstí jako Lex Barker  se dá namítnout že nezáleží jen na razanci ůderu kterého je třeba k omráčení protivníka ale na směru ůderu do citlivého místa , mimoděk nový OS zmiňoval že byl členem jakéhosi box spolku ,K.Costner taky není žádná  bedna.k němuž bývá Mohring v rámci své role přirovnáván.
Xhelihaj ,herecké dřevo  zatím jsme neměli možnost vidět tohoto herce jinde ale jeho,, dřevnatost ,,mohla rovněž vyplynout z role polovzdělaného indiána.
Ohledně herectví P.Briceho, on sám se  dosti ostře vymezoval ve své knize proti napadání S.Grangera tím že  by byl průměrnýn ba podprůměrným hercem svou ůčasti ve filmech tzv. nové vlny která probíhala koncem 50 a zač 60let v evropském filmu
Těžko říct zda indiánské role G Mitiče a P Briceho byly pro jejích další hereckou kariéru záchranou nebo prokletím......
Pokud jde o srovnávání s původními filmy tak se dá předpokládat že v rámci televiznosti ,snímku o to ani nešlo,  a už ne staré řadě konkurovat, to přece nemohlo nikoho ani ve snu napadnout.
Spíš mi to připadá jako taková sonda  na jejímž základě se může  rozhodnout zda
pokračovat či nikoliv
Za mnohem větší průšvih by se dalo považovat kdyby se udělal přesný remake, nového V. oblékli do stejného Briceho  kostýmu nový OS by byl třeba Hugh Jackman  a film by propadl ,takto lze alespoň říci že se jedná o velmi volnou filmařskou invenci na motivy původního díla.
 Zajímalo by mne jak by to dopadlo s natáčením o V .kdyby se začalo těmi obecně považovánými nejslabšími např V. a míšenka A....
Pokračovalo by se?Vzhledem k tomu filmy v 60letech měli postupně tedy zejména,, díky ,,režiserům mimo Reinla Fregoneseho, a Marischky sestupný charakter mělo by podle nové serie případné další natáčení jít spíše nahoru.
Jestliže se pochybuje o současné německé produkci kdo jiný by měl filmy od a o KM točit?
j.oakhurst
28.02.2017 15:57
Apanači
Cestu....... natočil Zdenek Sirový na námět povídky J.Londona a z jeho dílny vyšly ještě další, respektive, předchozí krátké filmové povídky rovněž podle J. L., Kaňon samé zlato,Poslední výstřel Dicka Sandela, Claim na Hluchem potoce V rolích se objevili známí herci Ivan Palůch Milan Sandhaus,B.Křižan L. Kostelka ,R. Hrušinský aj Na naše poměry nenáročná a příjemná podívaná.
Točilo se na Slovensku ale teď nevím v kterých Tatrách, ale krajinka kolem moc pěkná.
Scenáře psal Jiří Křižan což byl veliký příznivce westernů který občasně toto téma zdařile scénaristicky aplikoval do filmů odehrávajících se ve válečných a poválečných letech např Je třeba zabít Sekala, Stíny horkého léta aj

Apanači
28.02.2017 13:04
kakho-oto: ďakujem za ochotu aj za to tvoje džentlmenské: Pravdepodobné to ale bohužel moc není. Veď je to absolútne nereálne. :-) To je nám asi jasné. :-)

Veľmi fandím pánu režisérovi, aby sa mu podarilo získať dostatočné fondy, aby vysnívané Sedmikostelí natočil tak, ako to má vo fantázii, a nemusel to okresávať kvôli peniazom. Tiež mu prajem, aby zrealizoval aj ostatné svoje projekty.

To gesto darovania práv by z mojej strany bolo niečo ako pocta jeho tvorbe, vyjadrenie sympatie a podpory, snáď by sa to dalo nazvať aj "inteligentný prejav fanúšika". Je to napríklad iné, ako jačať a upadať do bezvedomia len pri spomenutí mena obdivovaného inšpirujúceho človeka.

A na niečom sme sa, zdá sa, zhodli - že by sme mu mayovku zverili.
Kakho-oto
28.02.2017 12:22
Apanači: Rád bych poradil, ale už si to bohužel nepamatuji. Vím jen, že Vinnetou brilantně zasáhl "loptu", čímž zabránil vstřelení branky. Samozřejmě se jednalo o zásah ze stříbrné pušky. Celý seriál opakovala ČT někdy okolo roku 2005. Jedná se skutečně o dost slabou záležitost, při premiéře na konci 60. let nebyl seriál vysílán celý.
Jinak Strach jako režisér mayovky mě také již napadl, i když jsem měl na mysli originální mayovku. Nicméně pokud by Ti natočil Doolé, bylo by to super. Pravděpodobné to ale bohužel moc není.

Apanači
28.02.2017 11:54
j.oakhurst: Cesta na JZ sa dá zhliadnuť aj na youtube. Niekedy si na to určite nájdem čas. Myslím, že sa mi bude páčiť krajina a herecké výkony. Netušila som, že pán režisér má aj takéto westernové skúsenosti. :-) Vlastne až pred pár mesiacmi mi došlo aj jeho prepojenie s Lotrandom. :-D

Inak, rada by som videla toho "třískovského" Winnetoua – keby náhodou niekto vedel nájsť na nete nejakú fotku (mne sa zatiaľ nepodarilo) alebo, v ktorom dieli Klapzubovej jedenáctky to bolo – bola by som vďačná. :-)
mescalero
28.02.2017 07:51
Jestli je Lariosová (v češtině žádná "Larios", musím být v tomto důsledný) hezká či nikoliv, to je věc vkusu. Že je na roli stará, je fakt, 18-letou dívčinu ji neuvěřím, Lariosová je třicátnicí a taky na to vypadá, žádný dívčí pel a nevinnost jsem na ní nepozoroval, z její tváře bych tak maximálně vyčetl náruživost, což je vlastnost pro někoho možná příjemná, pro mayovskou Nšo-či, tak jak si ji představují generace čtenářů (a nakonec i diváků), však krajně nevhodná. Jsem ochoten věnovat pozornost jejímu herectví, jejím kecům, hodnotícím věci a jevy, kterým nemůže nikdy úplně porozumět a které budou vždy nutně mimo, nikoliv. Mlčení v těchto záležitostech ozdobilo by ji daleko více.
U filmu z názvem Vinnetou bych předpokládal, že je věnovaný Vinnetouovi, hříčky scénáristů s K. Mayem by na tom neměly nic měnit.
Obsazení role O. Shatterhanda (nikoliv K. Maye, ačkoliv proti ztotožnění hrdiny a spisovatele nic nemám, je to tak v knihách, tak proč ne) bude vždy problém. Jestliže tvůrci filmu měli představu, že jejich Olda bude postarším až nezdravě vypadajícím hubeňourem a povahou naivním ufňukánkem a ňoumou, potom musím uznat, že se jim tuto představu podařilo naplnit na 100%.
Ale zcela vážně: tolik keců (a vydané energie) kvůli takové tuctovce, která už možná v této chvíli je zaváta časem ... sám nevím, co člověka nutí, aby tenhle TV průměr obhajoval nebo haněl ... skoro bych chtěl napsat, že už se od této chvíle zdržím jakéholiv komentáře (neboť tím pomáhám novému Vin. zůstat "při životě"), ale zatím si ještě ponechám trošinku otevřená dvířka.

Naposledy upraveno: 28.02.2017 07:54, mescalero

j.oakhurst
27.02.2017 17:01
kakho-oto Vzpomínám a byl jsem docela vyvalený protože se objevil na koni v nějakém obýváku a byl mu hodně podobný .Mimochodem Jan Tříska který ho představoval byl dalším dětským hrdinou v seriálu Záhada Hlavolamu jako nepolapitelný Široko
j.oakhurst
27.02.2017 16:54
Apanači
Jirka Strach by byl dobrý a jako kluk zazářil v československém westernu Cesta na jihozápad
j.oakhurst
27.02.2017 16:50
Není člověk ten který by se líbil všem , mně představitelka Nové Nšoči přišla dost hezká a její krása jakoby zastřená nicměné opatřena jistým půvabem, navíc díky její mexické národnosti jí může v žilách kolovat indiánská krev .........,Pokud Iazua Larios prohlásila že její Nšo-či je lepší než M.Versiniové soudím že není,není ani horší.
I když to byla velká odchylka ,románek mezi ní a OS ,který se vinul celou serii jsem zase vnímal jako jeden z podpůrných kamínků filmu

Jestliže připustíme že film byl spíše věnován Mayovi není potom nutná glorifikace hrdinů.
Co se týká fyziomognie představitele OS alias KM tak to byl asi kompromis .. Kdyby měli do role dosadit někoho skutečně podobného, herce malého vzrůstu asi by se podobal více S.H ale neodpovídal by ani vzdáleně představě hrdiny.......

Apanači
27.02.2017 12:44
Žiadny strach :-) možno začne! :-D
Už dlho chcem vyskúšať jednu komunikačnú stratégiu - ale dávam tomu ešte čas - tak mesiac.
Už ten samotný pokus bude splnený sen.

Belenor
27.02.2017 10:49
Přeji Ti, ať sen vyjde, byť se obávám, že sem asi pan Strach nechodí :-)

Apanači
27.02.2017 10:00
Beriem to ako pozitívum, že sa česká kinematografia nezľakla stvárnenia Winnetoua!
Uff, tak to už by som mala niekde zverejniť svoj sen - darovať práva na natočenie mojej Doolé exkluzívne Jirkovi Strachovi - veľmi sa mi páči, ako robí veci s citom, láskavým humorom, úctou k tvorcovi aj hercom. :-)

Naposledy upraveno: 27.02.2017 10:00, Apanači

Kakho-oto
27.02.2017 07:22
Asi to sem přímo nepatří - jen jsem vzpomínal na české představitele role Vinnetoua. Postava náčelníka Apačů Mescallerů z mayovek byla použita v nepovedeném seriálu Klapzubova jedenáctka (1968) - ztvárněno Janem Třískou. Potom byli Vinnetou i s Old Shatterhandem zařazeni do seriálu Arabela se vrací (1993). Tam ani nevím, kdo je hrál, šlo o celkem trapnou epizodku.
j.oakhurst
24.02.2017 15:44
Pokud si všichni co jste sledovali seriál Daktari vzpomenete tak Clarence šilhal, občas bylo jakoby ukázáno že vidí dvojitě a když už jsme v Africe tak nelze nevzpomenout nádherný film Volání divočiny o lvici Else a Joy Adamsonové rodačky z Opavy(?) Ten film mne vždy dojímal svým příběhem bravurně natočeným, velkou zásluhu na tom měla i hudba která ve mně vyvolávala stejné pocity jako obě hlavní melodie z Pokladu,,,,a 3dílné serie s Vinnetouem,Teprve až hodně po letech jsem zjistil že hudbu složil John Barry který měl na,, svědomi,, i hudbu ke Costnerovu Tanci s vlky .
Hlavni role manželů Adamsonových hráli skuteční manželé, film byl opatřen skvělým dabingem tuším že filmovou Joy namluvila s velkým citem Libuše Švormová a v závěru filmu zazněla píseň Born free s původní melodií flmu.
Mescalero-některé ty seríály Tajemství And, Archiv smrti , Černé město ,mi nic neříkají je možné že jsem je ani nesledoval.nebo prostě vypadly z paměti.
Korzáry jsem myslím viděl ale nemohu si vybavit piseň od Waldy
Všiml jsem si, že nejvíce se naše vzpomínky protínají , nejdřív tak od roku 1973 ale ten ročník narození to vysvětluje, trochu se míjíme věkem, já přišel na svět v tom samém roce kdy byl natočen Poklad...,,.
<< | <> | >>