Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

<< | <> | >>

Zatinka
16.01.2009 20:40
Belenor na úpravě profilu již delší čas tvrdě pracuje :-) Bude možnost si doplnit i ikonu, své zájmy, oblíbené knihy a filmy a podobné informace. Jen prosíme chvilku strpení, to naprogramování chvilku potrvá :-) Díky za příspěvek.

deerslayer
16.01.2009 19:41
Navrhoval by som, aby bol profil doplnený o vek a ten by sa mohol zobrazovať v diskusných príspevkoch..nech vieme, kto akú generáciu predstavuje. Myslím, že najpočetnejší mayofili sme my, generácia 40-50 ročných, ale možno sa mýlim.

Belenor
19.11.2006 18:30
Zatinka úplně přesně bez chyby :-)

Je to vlastně obdoba toho, jak na některých webech jest vyžadováno opsati text z obrázku. Toto řešení pomocí sčítání bylo jednodušší na naprogramování :-) A abych se přiznal - není to z mé hlavy, ale viděl jsem tento nápad na jiném webu. Doufám, že to bude fungovat (nebo budeme muset přitvrdit a násobit, dělit :-) Sice jsme měli spamový filtr, ale nevím, jestli občas nezahodil nějakou neškodnou zprávu, tak jsem to takto předělal :-)
jana
19.11.2006 10:23
Aha.Díky za vysvětlení.Napadlo mě úplně něco jiného jako vysvětlení.To je chytré.

Zatinka
19.11.2006 08:39
Ta matematika tam je pro to, aby se zamezilo spamům, respektive robotům, kteří automaticky rozesílají a zachlcují knihy návštěv nesmysly a mnohdy i odkazy na zavirované stránky. Tím že tam musíš něco doplnit ručně, by se to mělo trochu omezit (když tak mě Bele oprav). No a je jasné, že když jsi registrovaný uživatel a jsi přihlášena svým heslem, tak už nemusíš tento postup prodělávat, jelikož se od tebe nějaké spamy neočekávají.
jana
19.11.2006 07:37
Nechápu,co tam znamená ta matematika.???A proč mi po zaregistrování zmizela????

Naposledy upraveno: 19.11.2006 07:39, jana


Belenor
17.11.2006 18:49
Udělal jsem úpravu návštěvní knihy (přesněji - celou jsem ji překopal), takže případné podivnosti a chyby bych prosil hlásit :-)

Zatinka
06.11.2006 16:28
Jo, a to počítadlo dole počítá návštěvníky celkově za den, týden, měsíc a rok, nemá to nic společného s diskuzí.

Zatinka
06.11.2006 13:15
Já bych neřekla, že to postrádá smysl. Je fakt, že spousta lidí se zaregistruje a pak nic, ale já třeba navštěvuji více diskuzních fór, konkrétně když to zaměřím na fórum Georga z winnetou4.de, tak ten ho má perfektně udělané - je tam takový malý přehled registrovaných lidí, kde se můžeš dočíst jaké má koníčky, kdy má narozeniny atd. Na druhou stranu je fakt, že nás tam je asi tak 20, a všichni jsme pravidelní přispěvatelé, takže tam to smysl má a je super vědět, s kým vlastně komunikuješ. U nás by to byl asi čistě jen přehled uživatelů, neboť je nás daleko víc, ale nemyslím, že by to dalo Belovi zas tak moc práce, aby nastavil ten seznam, vidˇBele :-)

Druhá věc - do knihy návštěv se není potřeba registrovat - o tu nejde. Jde o to, aby byl přehled lidí, kteří jsou ve fóru. Třeba se zaregistrovali už dávno, teď se pomalu rozkoukávají a přidají se do diskuze třeba až za měsíc.
jana
06.11.2006 12:53
Ztráta času.Plno lidí je v knize návštěv a nezaregistrujou se,někdo se třeba zaregistruje,napíše názor a pak už se neozve.Postrádá to smysl a navíc je tu počítadlo dole,které je plně dostačující.Dělej jak myslíš.

Belenor
06.11.2006 08:06
Tak pro přehled, abychom věděli, kdo tu vlastně všechno je zaregistrovaný.
jana
04.11.2006 18:04
Na co by to bylo dobré ?????????

Belenor
04.11.2006 15:19
No, ten seznam možná jo :-)
SirPesZ
04.11.2006 09:53
A třeba jen malýho indiánka?
Mno dobře, no... Ale co třeba seznam uživatelů?:-)

Belenor
27.10.2006 10:14
Haha! A máš to, SPZ! :-) Díky, Jano.
jana
27.10.2006 08:55
To ja zas ne.Snížilo by to tyto skvělé stránky na úroveň pouťové atrakce.
SirPesZ
27.10.2006 08:37
Já bych tady uvítal miniaturního Vinetoua a Old Shatterhanda, který by pobíhli po stránkách v nepravidelných intervalech a vystřelovali do monitoru díry.
jana
26.10.2006 19:01
S tím si nelámejte hlavy.Mě se něco takového stalo poprvé a tak mě to trošku zaskočilo.

Belenor
26.10.2006 14:24
Bohužel musím přiznat, že si nejsem zcela jist, jak přesně to automatické odhlašování funguje :-) Delší věci doporučuju psát někde jinde - třeba v poznámkovém bloku - a pak výsledek zkopírovat přes schránku.

Zatinka
26.10.2006 13:21
Výhodné to je použít třeba pokud jsi na úvodní straně diskuze (tam jak jsou všechna témata), a když se chceš třeba podívat jestli tam někdo něco nepřipsal pár minut po tvém příspěvku, tak zmáčkneš Aktualizovat, a pokud tam někdo něco připsal, hned se ti ukáže hvězdička u příslušného tématu. Zkrátka - to tlačítko nahraje příslušnou načtenou stránku do aktuální podoby. Samozřejmě to nemusíš dělat pořád, když se pohybuješ neustále v diskuzi a něco si prohlížíš, to se ti ti stránky aktualizují automaticky, ale spíš jak jsem psala, když máš třeba nějakou stránku spuštěnou delší dobu nebo i několik hodin apod. a nic na ni neděláš (jsi třeba ve vaně atd :-), tak abys viděla jestli se tam něco nezměnilo, tak ji aktualizuješ. Doufám, že mi rozumíš :-)
<< | <> | >>