Mayovky na Internetu

Co právě čtete?

Zakladatel: Zatinka

Jakou knihu máte nyní rozečtenou, která pasáž vás zaujala?

<< | <> | >>
john bonham
10.03.2009 16:26
2 deerslayer,

- stihnu. Vzhledem k tomu,že mám v úmyslu pobývat na tomto světě ještě dalších skoro padesát let ,času je dost!
A také hodlám toho ještě spousty přečíst .Samozřejmě nejen z "májovek".

Ale teď vážně.
Sehnal jsem vydání knihy "Odkaz posledního Inky" z roku 1942.Má však jednu vadu. A to dost podstatnou.Cybí několik posledních listů!!!
Co s tím???

Zatinka
09.03.2009 17:44
Máš-li v prasátku 3.000 kč navíc, tak jukni sem: http://www.odklepnuto.cz/aukce2215058-karel-may-ztraceny-syn-15-dilu

miška
09.03.2009 17:40
Já zrovna čtu Ze tmy do světla z cyklu Ztracený syn. Tenhle cyklus bych chtěla sehnat celej.

Zatinka
09.03.2009 17:18
Já myslím, že stihne. Mě se poválečná vydání podařilo zkompletovat za pouhé 4 roky (chybí mi jen pár kusů a něco od Návratu), ale nějak teď nenakupuji. A z předválečných knih také něco mám. Určitě se to dá zvládnout, antikvariáty jsou plné mayovek, chce to jen mít trochu štěstí a naditou peněženku :-) (což já teda nemám :-( )

deerslayer
09.03.2009 15:50
TO nestihneš.......
john bonham
09.03.2009 08:58
Díky.
No,musím přiznat,že určitý základ v knihovničce už je ,takže o to bude práce snadnější.

Zatinka
08.03.2009 19:35
Držím palce! Kompletovat mayovky je sice dlouhá a finančně náročná záležitost, ale přináší neskutečné potěšení...
john bonham
08.03.2009 19:17
Nedávno jsem dočetl "Já,náčelník Apačů" .Byl jsem hodně překvapený.Můžu jen každému doporučit!
Jinak rád mám cyklus "Ve stínu Padišáha" .
Nicméně objev vašich zajímavých stránek mě přivádí ,pomalu ,ale jistě na myšlenku ve svém skoropožehnaném ,baťovském věku čtyčiceti a devíti roků pokusit se, pokud možno, zkompletovat dílo tohoto ,pro mne velkého člověka a plodného spisovatele.
Tak mi držte palce.

deerslayer
07.02.2009 22:57
Metuzalema mám v 2 vydaniach..KOD a potom Tranosciu s ilustr. Z.Buriana, ale to je dosť v dezolátnom stave. Čo som videl na nete, tie Fibigerove ilustrácie sú skvelé, ale cena dosť mastná...
Marťa (Nšo-či)
07.02.2009 19:36
Dobrý den, právě čtu asi méně známou knížku od Maye- Ztraceni na moři. Není to úplně klasická knížka z Divokého západu,odehrává se i v Německu a na moři.Je napsána trochu na způsob detektivky.Ale výborně se to čte.

Naposledy upraveno: 08.02.2009 10:55, Marťa (Nšo-či)

Xintax
07.02.2009 15:14
Metuzalém také patří k mým oblíbeným a ilustarce Milana Fibigera jsou v této knize obvzláště povedené. Jinak Milan teď začne pracovat na portrétu Karla Maye do mé malé sbírečky, tak držte palce ať se mu povede minimálně jako ten Metuzalém. Až bude hotov, rád se o něj podělím, pokud to nebude vadit provozovatelům stránek.
Já teď dočítám čtvrtý díl mé nejoblíbenšjší série - Ve stínu pádišáha a i když už je to asi po desáté, co ho čtu, tak mě pořád neskutečně baví.
zdero
06.02.2009 16:37
Zakoupil jsem Červenomodrého Metuzaléma - knížku, kterou jsem nikdy nečetl. Byl jsem mile překvapený, pěkný, čtivý příběh a k tomu nádherné obrázky M.Fibigera. Velká spokojenost.
zdero
07.01.2009 21:47
Dnes jsem koupil v antikvariátě knížku která mi chyběla, Dobrodružství v Jižní Africe. Už jsem ji začal číst a nevypadá to zle.

Belenor
06.11.2008 18:19
Myslím, že zrovna u románů pro mládež se můžeme docela spolehnout, že jsou dějově v tom pořadí, jak byly napsány, tj. Syn lovce medvědů (SLM), Duch Llana Estacada (DLE), Poklad ve Stříbrném jezeře (PVSJ), Petrolejový princ (PP) a nakonec Černý mustang.

Napovídá tomu i seznamování postav, tj. nejprve Shatterhand poznává Franka v SLM, DLE navazuje, pak v PVSJ poznává Drolla a Frank staví vilu Medvědí sádlo, v PP se o vile Frank zmiňuje, no a nakonec Mustang, protože prostě byl napsán poslední :-)
carp
05.11.2008 21:16
U nás v bazaru jsem nedávno koupil Černý Mustang (státní nakladatelství dětské knihy r.v. 1968)tahle kniha mi chyběla! Jsem asi v jedné třetině (Sto Naiinů). Mám pocit že tahle kniha spadá zhruba do období po Pokladu na Stříbrném Jezeře, kdy Old Shatterhand Drola (tetka Drollová) ještě neznal ("slavná" scéna s panterem), nebo se pletu? Ahoj všechny vás zdravím!
old shatterhand
03.11.2008 16:38
prave mam rozectenyho vinnetoua2 jeto velkej napinak i kdyz uz vim jak to skonci
zdero
28.10.2008 21:17
Dneska jsem dočetl Černého mustanga. Naposledy jsem tuhle knížku četl někdy před 35 lety, takže jsem už skoro nevěděl o čem to je. Mě se v knížkách K.M. líbí ten úplně přesný popis postav, zde např. bratranců Timpeových,Hobble Franka nebo tetičky Drollové. Taky jsem si odpoledne pustil půlku Pokladu na Stříbrném jezeře, na víc nebyl čas. Prostě jsem si udělal takové odpoledne s K.M. Bylo to fajn.

honza.
23.10.2008 21:30
Právě mám rozečteného Mahdího, tenhle cyklus patří k tomu lepšímu, co May napsal. Hlavně proto, že zde vystupuje autentická postava mahdího a také pro silné autobiografické rysy příběhu. Mimochodem, právě mexický děj Lesní Růžičky s tím souvisí - snaha o záchranu Maxmiliána, jeho odmítnutí a poté poprava - taky práce s autentickými postavami a historickými událostmi, tentokrát v ryze dumasovském stylu, vzpomeňme na popravu Karla I. v Mušketýrech po dvaceti letech. Tyhle "dotyky historie" dodávají každému dílu zvláštní patinu, přitažlivost, nevím, jak to nazvat, snad i zajímavost. A to se v povídce Kristus nebo Mohamed May o Dumasovi nevyjadřuje zrovna lichotivě a byť i podvědomou inspiraci vždy odmítal!

Belenor
23.10.2008 19:24
Momentálně Destiny's Way od Matthewa Stovera, docela to jde, zejména pokud je člověk fanda Star Wars :-) Od Maye teď čtu Žhavé slunce Mexika, tj. svazek z cyklu Lesní Růženka, nejlepší scéna? Nevím, třeba teď byla dobrá scéna s Černým Gérardem, který se dostal do zajetí Francouzů a obratně prchl.
oldo
22.10.2008 19:49
Práve čítam Old Surehand 2 ako oldo už po 3 alebo 4krat prepustil Wabbla na slobodu.
<< | <> | >>