Mayovky na Internetu

V jakém pořadí je číst

Zakladatel: Belenor

Nová stránka na toto téma: https://karlmay.cz/knihy/jak-cist-mayovky/

Máte vlastní názor, jak mayovky číst? Sem s ním :-) Zajímavé názory možná ocituji na zmíněné stránce

<< | < 
mescalero
31.10.2016 07:24
Já jsem tu už někde popsal svou cestu knižními mayovkami a na základě této zkušenosti říkám, respektive píšu: je to úplně jedno, čím začnete, když už, tak se nic nezkazí, začne-li malý čtenář některou z osmi knih, které May určil pro mládež, z těchto 8 je pak možná nejvhodnější Syn lovce medvědů a Duch Llana Estacada (nemají tolik stránek, jsou tu mladí hrdinové, je tu dost dobrodružství, napětí a vše typické pro Mayovu tvorbu). Jestliže ho tyto romány zaujmou, možná bude hledat další. Jinak si myslím, že neškodí počáteční chaos, ať začínající "mayolog" čte klidně knihy na přeskáčku, tak, jak se mu budou dostávat do ruky, později si utříbí znalosti a přečte si vše popořadě a "poučeně". Základní předpokladem ovšem je, aby daného jedince četba mayovek chytla, bez něho se nemáme o čem bavit.
"Profesorský systém", čili jakékoli geografické či jiné utřídění nebude fungovat, to by snad šlo u dospělého čtenáře, ten se však už z 90% do mayovek nepustí (chybí-li dětská zkušenost, nemá literatura pro mládež ve světě dospělých šanci, já jsem takhle ztracený pro Foglara a všechnu podobnou literaturu - dobrodružství klukovských part mě už ve dvaceti (neřku-li dnes v padesáti) letech nic neříkalo.

pavlina
30.10.2016 17:35
Já osobně bych si mayovky rozdělíla a četla na amerckou část samozdřejmě že první by byl Vinnetou, a pak bych pokračovala dále Poklad na stříbrném jezeře až po Rio de la Plata a v Kordillerách, druhá čáast by se vše odehrávala v Evropě, a třetí by byla z orientu. A tímto bych procestovala celý svět.

Naposledy upraveno: 30.10.2016 18:27, pavlina


Belenor
29.10.2016 21:03
Nová stránka na toto téma: http://karel-may.majerco.net/knizni-mayovky/jak-cist-mayovky/

Máte vlastní názor, jak mayovky číst? Sem s ním :-) Zajímavé názory možná ocituji na zmíněné stránce
<< | <