Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

El Šachár - postava z románu Karavana otroků. V německém originále El Schachar. Podle svého chraplavého hlasu nazýván Chrápač. Nejstarší askaríj v Muratově zeríbě Madunga, kapitán jedné z lodí, které pronásledovaly spolu s Emilem Schwarzem a jeho družinou otrokáře Abú el Móta.

Příběhy: Karavana otroků

Elaté - postava z románu Satan a Jidáš. V německém originále psána jako Elateh. Asi dvacetiletá beduínka z kmene Ajárů. Na zpáteční cestě z pouti byla přepadena Faradem el Asvadem a po krk zahrabána do písku. Její průvodce byl zavražděn a slepé roční dítě pohozeno v písku. Zachránil ji Kara ben Nemsí.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Eliasová - postava z románu Satan a Jidáš. Postarší dáma, původem Němka, která v New Orleans pronajímala byt Jonathanu Meltonovi.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III