Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Falser - postava z románu Duch Llana Estacada. Yankee dlouhé, vyzáblé postavy s úzkou hrudí a ostrými rysy obličeje. Rozcuchané, rousnaté vlasy a vousy postrádaly už dlouhý čas veškerou péči a oděv byl tak sešlý, že by jej každý záplatář prohlásil za neschopný opravy. Spolu s Ben New Moonem, Blountem a Porterem se chtěl vydat přes Llano Estacado. Jejich průvodci měli být původně zrádní bratři Cortejové, ale Vinnetou včas zloduchy odhalil. Poté se Falser a jeho přátelé připojili k Vinnetouovi a bojovali proti Supům.

Příběhy: 0, Duch Llana Estacada

Farad el Asvad - postava z románu Satan a Jidáš. V německém originále Farad el Aswad. Vrchní šejk valad Ajúnů. Nosil černý plnovous, byl to zbabělec a chvástal. Se svými lidmi přepadl beduínku Elaté a zahrabal ji po krk do písku. Byl zajat Karou ben Nemsím, Vinnetouem a Bothwellem a později zbičován u Krüger beje.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Felisa - postava z románu Satan a Jidáš. Šestnáctiletá dcera krčmáře Dona Geronima. Poněkud hloupoučká a nečistotná dívka, dělala si zálusk na Old Shatterhanda při jeho pobytu v Guaymas.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III