Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Moh-aw - postava z románu Syn lovce medvědů. Syn náčelníka Šošonů, v překladu Bodající komár. Spolu se svým otcem Tokvi-teyem a dvěma bojovníky byl unesen Old Shatterhandem, který ho chtěl vyměnit za zajatého Tlustého Jemmyho a Hobble Franka.

Příběhy: Syn lovce medvědů

Mubir ben Safa - postava z románu Satan a Jidáš. Vrchní šejk valad Ajárů. Starý muž s dlouhou, šedivou bradou, jasným zrakem a ctihodnou tváří. Zpočátku spojenec Thomase Meltona, ale po odhalení jeho zločinů se přidal na stranu Kary ben Nemsího.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Murphy, Fred - postava z románu Satan a Jidáš. Advokát v New Orleans, vykonavatel závěti starého Huntera, jehož majetek zčásti zpronevěřil. Dědictví vyplatil Jonathanu Meltonovi, který se vydával za právoplatného dědice Smalla Huntera. Spolu s Marthou Vogelovou se vydal do San Francisca, ale byli zajati Mogollony a uvězněni ve starém dostavníku. Poté, co je Old Shatterhand vysvobodil, neprojevil ani špetku vděčnosti a domáhal se Meltonovy tobolky s penězi, kterou vzal Old Shatterhand do úschovy.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III